Wojna Ukraina – Rosja: Dziś ostatnia minuta, na żywo | Przywódca Czeczenii grozi Polsce

Ukraina otrzymuje rakiety z Danii i samobieżne haubice ze Stanów Zjednoczonych

Ukraina rozpoczęła Odbierz pociski przeciwokrętowe z Danii i samobieżne haubice ze Stanów Zjednoczonych, obiecał w najbliższą sobotę ukraiński minister obrony Oleksi Resnikow. „Obrona wybrzeża naszego kraju jest wzmacniana nie tylko pociskami Harpoon” – powiedział. Używany przez przeszkolone zespoły ukraińskieResnikow mówi na swoim Facebooku, że obiecuje, że duńskie rakiety zostaną użyte wraz z ukraińskimi rakietami Neptun do ochrony obszarów przybrzeżnych kraju, takich jak port w Odessie na południu.

Po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę 24 lutego Rosja nałożyła na ukraińskie porty morskie oblężenie i zakazała eksportu zboża. Wykorzystała także swoją marynarkę czarnomorską do ataków rakietowych na Ukrainę. Resnikow wyjaśnił Pociski Harpoon są wydawane po współpracy kilku krajów. Kapitulacja Danii nastąpiła „przy udziale naszych brytyjskich przyjaciół”. Sekretarz obrony USA Lloyd Austin powiedział w poniedziałek, że Dania dostarczy Ukrainie wyrzutnię Harpoon i pociski. Według Resnikowa, Ukraina ma też ciężkie działa artyleryjskie. Zmodyfikowany M109 produkcji amerykańskiej, w tym haubice samobieżne Pozwoli to armii ukraińskiej na atakowanie celów z dużej odległości.

Z drugiej strony, Anatolij Antonow, ambasador Rosji w Stanach Zjednoczonych, ostrzegł w sobotę Stany Zjednoczone, że Moskwa wytłumaczy Ukrainie wysłanie kilku nowych systemów rakietowych (MLRS), o których obecnie dyskutuje Pentagon. Jak „Eskalacja konfliktu” i prowokacja.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.