Wojna Ukraina – Rosja, dzisiaj na żywo Najważniejsze wiadomości: Bezpośrednia prośba z Rosji do USA

Wojna Ukraina – Rosja, dzisiaj na żywo Najważniejsze wiadomości: Bezpośrednia prośba z Rosji do USA

Rosja odrzuca rozmowy o zawieszeniu broni

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej ŁawrowPowiedział to „Rosja jest gotowa do negocjacji w sprawie UkrainyAle nie rozważę Nie ma propozycji zawieszenia broni Bo Moskwa już raz dała się oszukać.”

„Pracujemy nad realną sytuacją. Negocjacje odbywały się w marcu i kwietniu 2022 roku, wszystko było już podpisane, ale dwa dni później doszło do Buczy, bo „Nie sądzę, aby ktokolwiek w Londynie czy Waszyngtonie chciał zakończenia tej wojny”.Nazwisko najwyższego dyplomaty ogłosiła agencja informacyjna TASS na konferencji prasowej po 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Dodał: „Dlatego teraz, gdy słyszy się o rozmowach, prezydent Rosji Władimir Putin powiedział bardzo wyraźnie: Tak, jesteśmy gotowi do rozmów, ale nie będziemy rozważać żadnej propozycji zawieszenia broni. Bo kiedyś na to liczyliśmy, ale nas oszukaliście.

Ławrow zauważył, że Zachód blokuje rozmowy z Moskwą. „Nie tylko jesteśmy gotowi, zgodziliśmy się na negocjacje i osiągnęliśmy porozumienie w kwietniu 2022 r. Potem, jak rozumiem, „Powiedzieli prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu: skoro tak szybko się zgodzili, wymęczmy ich”.

Minister już to mówił Im dłużej Kijów zwleka z rozmowami z Moskwą, tym trudniej będzie później prowadzić negocjacje. Według niego pierwszym krokiem w kierunku takich kontaktów jest zniesienie dekretu Zełenskiego zakazującego dialogu z Moskwą.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *