Wojna Ukraina – Rosja, dzisiejsze doniesienia na żywo: Zapewniają, że Prigożyn nie umarł

Wojna Ukraina – Rosja, dzisiejsze doniesienia na żywo: Zapewniają, że Prigożyn nie umarł

Napięcie między Polską a Ukrainą

Premier Ukrainy Denise Schmigel, Dzisiaj minęło Decyzja polskiego rządu o przedłużeniu weta wobec ukraińskiego eksportu produktów rolnych „populistyczna”I powiedział, że rząd w Kijowie będzie „zmuszony” zwrócić się do Światowej Organizacji Handlu (WTO), jeśli Polska „naruszy zasady” handlu międzynarodowego.

„Nie mamy zamiaru szkodzić polskim rolnikomBardzo doceniamy wsparcie Polaków i rodzin” – powiedział Schmigel na swoim koncie w serwisie społecznościowym X, wkrótce po ogłoszeniu przez polskiego premiera Mateusza Morawieckiego, że Warszawa przedłuży zakaz sprzedaży ukraińskiego zboża na swoim terytorium. Stanowisko zaakceptowane przez Brukselę.

„Ale jeśli przed wyborami prawo handlowe zostanie naruszone przez populistyczne interesy polityczne” – kontynuował szef kijowskiego rządu, „Ukraina będzie zmuszona zwrócić się do arbitrażu WTO w celu uzyskania odszkodowania za naruszenie postanowień Układu ogólnego w sprawie taryf celnych i handlu.”

Rząd ukraiński przypisał stanowisko Warszawie Coraz bliżej wyborów powszechnych, które odbędą się w Polsce 15 październikaI. Ze swojej strony polski rząd upiera się, że jego celem jest ochrona rolników. Spór osłabił stosunki między Kijowem, jednym z największych uczestników wojny.

W kwietniu tego roku Polska, Węgry, Rumunia, Słowacja i Bułgaria osiągnęły porozumienie z Komisją Europejską w sprawie zakazu sprzedaży ukraińskiego zboża i innych produktów rolnych na swoich terytoriach do 15 września. Kraje te umożliwiają eksport ukraińskich produktów do innych miejsc przeznaczenia.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *