Wojna Ukraina – Rosja, dzisiejszy nagłówek na żywo: Zagrożenie ze strony Polski dla Ukrainy

Wojna Ukraina – Rosja, dzisiejszy nagłówek na żywo: Zagrożenie ze strony Polski dla Ukrainy

Putin przewiduje, że wzrost rosyjskiej gospodarki wyniesie aż 2,8%

Przepowiedział to dziś prezydent Rosji Władimir Putin Wzrost gospodarki narodowej w 2023 roku wyniesie aż 2,8%, pomimo obecnej dewaluacji rubla. Od połowy ubiegłego roku stracił połowę swojej wartości.

„Pamiętam, że w kwietniu spodziewaliśmy się wzrostu na poziomie 1,2%. Najpierw przewidywano nawet ujemną dynamikę. (…), Jednak wzrost na koniec roku może wynieść 2,5%, a bardziej prawdopodobne 2,8%.– powiedział Putin, otwierając spotkanie z rządem w sprawie planu budżetowego triady na lata 2024–2026.

Według raportu Federalnej Służby Statystycznej rosyjska gospodarka wzrosła w pierwszym półroczu o 1,6%, po spadku o 1,8% w okresie od stycznia do marca.

Putin to dzisiaj podkreślił „Obecna sytuacja gospodarcza jest solidna i zrównoważona” – dodał. I porównał to do roku 2021, przed rozpoczęciem wojny na Ukrainie, kiedy w poniedziałek będzie rozmawiał osobiście z premierem Michaiłem Miszustinem – poinformował Kreml.

„Generalnie tak Faza ożywienia w rosyjskiej gospodarce dobiegła końca. „Oparliśmy się całkowicie bezprecedensowej presji zewnętrznej”.Upierał.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *