Wojna Ukraina – Rosja: Last minute, dziś na żywo | Rosyjski statek wkracza w granice morskie NATO

Wojna Ukraina – Rosja: Last minute, dziś na żywo |  Rosyjski statek wkracza w granice morskie NATO

Ukraina domaga się więcej broni po dobrych stosunkach z UE

Nadanie statusu kandydatowi do członkostwa w Unii Europejskiej (UE) byłoby ważnym bodźcem dyplomatycznym, ale Ukraina nie jest usatysfakcjonowana. Apel o nowe tomy europejskiej broni Odeprzyj rosyjski atak na Donbas i odzyskaj kontrolę nad południem kraju.

„Straciliśmy około 50% naszego sprzętu wojskowego”. Wyjaśniono Generał Wołodymyr Karpenko Za zaopatrzenie amerykańskiego magazynu „National Defence Magazine” odpowiada ukraińskie wojsko.

Że Kijów nalega Jeśli kraje zachodnie nie wyślą wkrótce nowej broni, Ukraina napotka pewne niepowodzenia na wschodzie i południu. Straty regionalne, które osłabiłyby jego pozycję w przypadku wznowienia negocjacji z Kremlem.

Po raz pierwszy od rozpoczęcia rosyjskiej kampanii wojskowej 24 lutego ukraiński generał kijów „Jak dotąd podczas wojny zaginęło około 1300 pojazdów wojskowych, 400 czołgów i 700 dział artyleryjskich”.

„Dziś tracimy 30-40%, a czasem 50% sprzętu w operacjach wojskowych”. Karpenko nalegał.

Tymczasem The Broń wysyłana przez kraje zachodnie nie zaspokaja 10-15% potrzeb wojska ukraińskiego. Wymagało to pilnie kilku wyrzutni, pancerzy, baterii przeciwlotniczych i artylerii. Aby objąć cały front, nalegał, aby Kijów dostarczył 40 batalionów, czyli 1200 czołgów, 2100 dział artyleryjskich i 4000 pojazdów opancerzonych.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *