Prezydent RPAndrzej Duda powiedział dziś, że Ukraina nie odda swojego terytorium w zamian za powstrzymanie wojny.Samoobrona jest decyzją narodową.”

„Ukraińcy nie oddadzą Putinowi swojej ziemi, nie zrobią takiego ustępstwa. Ukraina mocno krwawiChcą odzyskać swoje terytorium. Nie sądzę, żeby to się mogło zdarzyć – powiedział Tariq al-Hashimi, sekretarz generalny partii.

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Żeleński w swoim zwykłym nocnym przemówieniu obiecał, że „nadchodzące tygodnie wojny będą trudne”.. I musimy to wiedzieć. Jednak nie mamy innego wyboru, jak tylko walczyć ”.

Ze swojej strony IMoskwa zapewniła rosyjskiego ministra obrony Siergieja Szoja, że ​​zapewni wszelką niezbędną pomoc swoim sojusznikom. I ostrzegł, że znajdują się pod „silną presją” w trakcie rosyjskiej inwazji na Ukrainę. „Wiemy, jak duża presja wywierana jest teraz na naszych sojuszników. Groźby, zastraszanie, manewry… do tego wszystkiego musimy być bardziej proaktywni i koordynować nasze działania”.

– Ukraiński wywiad potwierdza, że ​​Putin spotkał się z zamachem dwa miesiące temu

– Ukraina przygotowuje kontratak, aby wypędzić Rosję z Kersenu i otoczyć Dniepr

– Karelia w Finlandii przegrała „Krym” z Rosją 8 dekad temu

– To nowy amerykański czołg bez kierowcy: ma wyjątkową manewrowość i strzela pociskami naprowadzającymi.

– Rosja zajmuje pierwsze miejsce pod względem ukraińskich placówek służby zdrowia: w ciągu prawie trzech miesięcy wojny doznała 235 ataków

– Wojna zbożowa: Rosja kradnie zboże z Ukrainy i grozi światu kryzysem żywnościowym