Wojna Ukraina-Rosja, na żywo z ostatniej chwili: NATO „zafascynowane” Hiszpanią

WHO ujawnia nowe trudności wpływające na rozwój Ukrainy i wojny

The Jedną z głównych wad będą mroźne ukraińskie zimy Siły zbrojne tego kraju muszą nie tylko odzyskać tereny okupowane i anektowane przez Rosję, ale także miliony ludzi są narażone na poważne szkody wyrządzone przez infrastrukturę energetyczną kraju.

„Ta zima stanowi śmiertelne zagrożenie dla milionów ludzi na Ukrainie. System opieki zdrowotnej Ukrainy czeka jak dotąd najciemniejsze dni wojny. Szpitale położnicze potrzebują inkubatorów; Banki krwi potrzebują lodówek; Łóżka do intensywnej terapii wymagają wentylatorów; Wszystko to wymaga energii” – powiedział Hans Kluk, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Europie.

W ten sposób Kluge zdefiniował sytuację jako „kwestię przetrwania” w sytuacji, która reprezentuje „katastrofalny kryzys energetyczny”. Opisał zimę jako „wielki test” dla ukraińskiego zdrowia i infrastruktury kraju. – Zimno zabija – powiedział Kluk. WHO szacuje, że ponad dwa miliony ludzi może opuścić swoje domy w poszukiwaniu „większego bezpieczeństwa i ciepła”.

FGłównym celem wojny jest obecnie rzeka Dniepr, którą wojska rosyjskie zostały zmuszone do przekroczenia po odbiciu Chersoniu przez Ukrainę dwa tygodnie temu. Ukraina zaproponowała odzyskanie Półwyspu Krymskiego, który od 2014 roku jest anektowany i kontrolowany przez Rosję.

„Prace trwają Twierdza, pod moją kontrolą, na terytorium Krymu, W celu zagwarantowania bezpieczeństwa Krymowi” – ​​potwierdził kilka dni temu gubernator półwyspu Siergiej Aksionow.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.