Wojna Ukraina – Rosja, na żywo z ostatniej chwili: „ogromne” ryzyko wojny nuklearnej

Wojna Ukraina – Rosja, na żywo z ostatniej chwili: „ogromne” ryzyko wojny nuklearnej

Kijów przygotowuje „potężny” kontratak

Ukraina przygotowuje „potężny” kontratak na polu bitwy i naciskanie na Zachód, aby dostarczył systemy antyrakietowe, Jak Patrioci przed bombardowaniami rosyjskiej infrastruktury cywilnej.

Tymczasem Rosja kontynuuje ofensywę na miasta położone na południe i północny wschód od Baghmutu, w obwodzie donieckim, pomimo ich niewielkiej wartości operacyjnej i strategicznej.

– Analizujemy zamiary mieszkańców „Przygotowujemy środek zaradczy, jeszcze potężniejszy środek zaradczy niż te niedawne w regionach charkowskim i chersońskim”.— powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, nie podając dalszych szczegółów.

Ukraina jest Obecnie kontrofensywa w obwodzie ługańskimgdzie jest Odzyskano 13 miejsc. I jest umywalka Akcja wyzwolenia Półwyspu Kinburn, Wojska rosyjskie wycofały się z południowego obwodu mikołajowskiego i północnej części Chersoniu.

W Sytuacja operacyjna na froncie południowym jest bardzo stabilna, Jednak rzeczniczka Dowództwa Południowego Ukrainy Natalya Humenyuk ostrzegła dziś, że obecność rosyjskiej marynarki wojennej na Morzu Czarnym wskazuje na kontynuację rozpoznania powietrznego „w ramach przygotowań do ewentualnych uderzeń rakietowych”. Zdaniem ekspertów wojskowych, Rosja potrzebuje od 7 do 14 dni na przygotowanie ósmego zmasowanego ataku Przeciw Ukrainie, tak Kijów jest w stanie najwyższej gotowości Po ostatniej wizycie 23 listopada podał EFE.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *