Wojna Ukraina – Rosja: najnowsze wiadomości na żywo | Putin przyjmuje Kima na kosmodromie we wschodniej Rosji | Międzynarodowy

Wojna Ukraina – Rosja: najnowsze wiadomości na żywo |  Putin przyjmuje Kima na kosmodromie we wschodniej Rosji |  Międzynarodowy

Putin przyjmuje Kima na kosmodromie Wostocznyj podczas drugiego szczytu

Prezydent Rosji Władimir Putin powitał dziś przywódcę Korei Północnej Kim Dzong-una na kosmodromie Wostocznyj w regionie Amur na Syberii, gdzie odbędzie się szczyt, drugi od 2019 r., który prawdopodobnie obejmie porozumienie. Agenda Dostawy broni i technologii wojskowej.

Kim przyjechał czarną limuzyną do budynku, w którym instalowano i testowano rakiety kosmodromu, i oboje uśmiechnęli się, uścisnęli sobie dłonie i zamienili kilka słów. Putin potrząsał ręką Kima przez około 40 sekund i powiedział: „Miło cię widzieć. To nasz nowy kosmodrom”. Kim za pośrednictwem tłumacza podziękował Putinowi za zaproszenie i powitanie.

Obydwaj przywódcy uśmiechnęli się i uścisnęli sobie dłonie, a Putin zapytał Kima, jak minęła ponad dwudniowa podróż północnokoreańskiego przywódcy.

Przywódca Korei Północnej podziękował za zaproszenie.

Według agencji Interfax przedstawiciele obu krajów odbędą „kilkugodzinne” rozmowy na kosmodromie Wostocznyj, a Putin i Kim spotkają się twarzą w twarz przez około trzy godziny.

Według tego samego źródła Putin ma przed spotkaniem pokazać przeciwnikowi montaż rakiety Ankara, a oni wspólnie dokonają przeglądu kompleksów startowych rakiet Ankara i Sojuz-2.

Kim Dzong-un nie jest pierwszym zagranicznym przywódcą, któremu pokazano kosmodrom, gdyż kilkakrotnie odwiedził go prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko, a Min, szef birmańskiej junty wojskowej, udał się do Wostocznego. .

Na razie wiadomo, że prezydent Rosji zorganizuje lunch na cześć północnokoreańskiego przywódcy, a po zakończeniu rozmów nie odbędzie się konferencja prasowa.

Porządek obrad obejmie stosunki i współpracę dwustronną, stosunki biznesowe i gospodarcze, wymianę kulturalną, sprawy międzynarodowe i regionalne oraz „wrażliwe kwestie” nieujawniane opinii publicznej, powiedział rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow.

Ta ostatnia notatka sekretarza prasowego Putina jest interpretowana jako potwierdzenie, że obaj przywódcy omówią umowę na dostawy broni z Korei Północnej do Rosji.

Według „The New York Times” Putin chce, aby Korea Północna sprzedawała Rosji amunicję artyleryjską i rakiety przeciwpancerne, natomiast Pjongjang poszukuje zaawansowanych technologii do budowy satelitów i okrętów podwodnych o napędzie atomowym, a także produkcji ropy naftowej i pomocy żywnościowej. .

Kim udał się do Rosji z delegacją, w skład której wchodzili ministrowie obrony i spraw zagranicznych, a także wyżsi urzędnicy wojskowi, w tym dyrektor Departamentu Uzbrojenia Przemysłowego oraz sekretarz ds. nauki i edukacji KC Partii Robotniczej. , który jest powiązany z północnokoreańskim programem kosmicznym.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *