Wojna Ukraina – Rosja, ostatnia minuta na żywo dzisiaj: atak na terytorium Rosji

Wojna Ukraina – Rosja, ostatnia minuta na żywo dzisiaj: atak na terytorium Rosji

Orban uważa, że ​​Ukraina nie wygra wojny i uzasadnia weto w sprawie finansowania z UE działaniami Q

On węgierski premier Viktor Orbán We wtorek poprzysiągł, że Ukraina nie będzie miała szans na wygranie wojny i po raz kolejny bronił weta swojego kraju w sprawie europejskiej pomocy w odpowiedzi na decyzję Kijowa o dodaniu węgierskiego banku do listy wspierających wojnę.

„Rosja najechała Ukrainę, ale nie chodzi o to, kto napadł na kogo. Pytanie brzmi, co stanie się następnego ranka. Coraz więcej ludzi będzie umierać i jest mało prawdopodobne, aby którakolwiek ze stron wygrała”. – powiedział Orban w rozmowie z Bloombergiem z Qatar Economic Forum.

„Emocjonalnie to jest tragiczne. Całym sercem jesteśmy z Ukraińcami, ale mówię jako polityk, który musi ratować życie. „Nie mają szans na wygranie tej wojny”. Węgry oceniły lidera.

W tym sensie Orbán obiecał, że wysiłki społeczności międzynarodowej na rzecz dalszego uzbrojenia sił zbrojnych zakończą się fiaskiem i spowodują kolejne ofiary śmiertelne, na co ma nadzieję. Zawieszenie broni musi zostać osiągnięte tak szybko, jak to możliwe Podejście postrzegane zarówno przez Kijów, jak i jego sojuszników jako forma kapitulacji.

Zależny Zawetowałem 540 mln euro funduszy europejskich dla UkrainyOrbán to podkreślał „kwestia teorii” Jeśli się uwzględni Jeśli Kijów chce dostać te pieniądze, musi „szanować” Węgry.„Proszę nie pozwalać naszym firmom”, powiedział.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *