Wojna Ukraina – Rosja, ostatnia minuta na żywo dzisiaj: spisek Polski przeciwko Putinowi

Podczas swojej wizyty w Rosji Xi Jinping będzie próbował pozycjonować się jako architekt pokoju

Po otrzymaniu Zbliżenie rozwinęło się między Iranem a Arabią SaudyjskąPrezydent Chin Xi Jinping będzie starał się powtórzyć swój wyczyn w konflikcie ukraińskim podczas swojej wizyty w Rosji w przyszłym tygodniu.

Po niedawnym objęciu urzędu na trzecią kadencję G. stara się umocnić pozycję swojego kraju na arenie światowej. Stany Zjednoczone zostały docenione za rolę mediatora w niezwykłej odbudowie stosunków między dwoma największymi rywalami na Bliskim Wschodzie 10 marca ub.

The Chiny zamierzają „odgrywać konstruktywną rolę w promowaniu rozmów pokojowych”.— powiedział w piątek rzecznik chińskiego MSZ Wang Wenbin.

The Wall Street Journal poinformował wcześniej w tym tygodniu, że Xi Wkrótce planuje rozmawiać z przedstawicielem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Wysiłek, który Biały Dom określił również jako „bardzo dobry”.

Tymczasem Zachód ma nadzieję, że wykorzysta wizytę w Moskwie, by poprosić swojego „starego przyjaciela” Władimira Putina o zakończenie konfliktu. Trwa to ponad rok.

„Wszyscy chcą zakończenia wojny, ponieważ Europa ma wiele do stracenia, a Stany Zjednoczone nie mogą długo wspierać Ukrainy”.Według Wang Yiwei, dyrektora Instytutu Spraw Międzynarodowych na Chińskim Uniwersytecie Ludowym w Pekinie, podała AFP.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *