Wojna Ukraina – Rosja, ostatnia minuta na żywo dzisiaj: Starcie między Polską a Rosją

Wojna Ukraina – Rosja, ostatnia minuta na żywo dzisiaj: Starcie między Polską a Rosją

Rosyjski Sąd Najwyższy nakazał rozwiązanie partii opozycyjnej

Sąd Najwyższy Rosja rozwiązała dziś opozycyjną Parnas (Partię Wolności Ludowej).Kierowany przez Borysa Niemcowa, liberalnego polityka, zastrzelonego pod murami Kremla w 2015 roku. Ministerstwo Sprawiedliwości argumentuje, że od początku roku liczba filii formacji politycznej została zmniejszona z 47 do 40 – podaje portal Mediazona.

Zatem, Partia posiada podkomitety w mniej niż połowie regionów krajuwystarczający powód do jej natychmiastowego rozwiązania. PARNAS twierdzi, że ma obecnie 44 afiliantów, czyli ponad połowę organizacji federacji, które istniały przed wybuchem wojny na Ukrainie (85).

We wrześniu 2022 roku Rosja dokonała aneksji czterech ukraińskich obwodów: donieckiego, ługańskiego, chersońskiego i zaporoskiego., zostały one uwzględnione w konstytucji, więc obecnie Federacja Rosyjska liczy 89 regionów. Opozycja uważa, że ​​regiony te nie mogą być brane pod uwagę, ponieważ nie mają jeszcze odpowiednich struktur zarządzania.

Założona w 1990 roku jako Rosyjska Partia Republikańska, zmieniła nazwę w 2012 roku Zdecydował się dołączyć do innych krytycznych wobec prezydenta Rosji organizacji opozycyjnych, Władimir Putin. Oprócz Niemcowa w partii są m.in. były premier Michaił Kasjanow i Ilja Jaszyn, odsiadujący osiem i pół roku więzienia za krytykę działań rosyjskich sił zbrojnych na Ukrainie.

Pozaparlamentarna opozycja zarzuca Kremlowi wywieranie presji na jego przywódców, by uciszyli krytykę rosyjskiej interwencji wojskowej na Ukrainie, skazując ich na wieloletnie więzienie lub zmuszając do zesłania. Chociaż Prezydent zaprzeczył, jakoby zamierzał rozpocząć „polowanie na czarownice”.Prokuratura i siły bezpieczeństwa otrzymały polecenie podjęcia działań mających na celu położenie kresu „obojętności” w kraju.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *