Wojna Ukraina – Rosja, ostatnia minuta na żywo dzisiaj: Starcie między Polską a Rosją

Wojna Ukraina – Rosja, ostatnia minuta na żywo dzisiaj: Starcie między Polską a Rosją

Zełenski wskazuje na Iran

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się w środę do irańskich urzędników, zauważając, że wyprodukowane przez Iran drony kamikadze „terroryzują Ukrainę”. Używany przez wojska rosyjskie w ramach inwazji na Rosję.

„Dlaczego chcesz być współwinny rosyjskiego terroryzmu? Dlaczego jesteś po stronie chaosu? Świat obserwuje, co się dzieje, i wy wszyscy w Iranie patrzycie. „Poparcia dla zła nie można odmówić” – ogłosił prezydent w wieczornym przemówieniu, które nagrywał codziennie od początku wojny.

Dlatego ubolewał, że te zbrodnie zostały „popełnione rękami Rosji”, która „wszystko uważa za cel”, ale bronią Iranu. „Wasi szahedowie (irańskie drony) każdej nocy zagrażają Ukrainie Oznaczają tylko, że naród Iranu jest popychany dalej I ku ciemnej stronie historii” – zaznaczył.

Zełenski rozważał skutki dostarczenia przez Teheran dronów rosyjskim wojskom „Niestety (przynosi im) jeszcze większą izolację od świata i jeszcze większe problemy”.

Wypowiedzi ukraińskiego prezydenta pojawiły się w momencie, gdy niektóre kraje zachodnie zgodziły się na zawarcie sojuszu w celu zaopatrzenia Ukrainy w myśliwce F-16. Uważa, że ​​„to posunięcie” pozwoli ukraińskim wojskom „rozszerzyć swoje zdolności bezpieczeństwa”.

„System obronny można uzupełnić tylko potężnymi samolotami” – powiedział, dodając, że nadchodzący pierwszy F-16 „Będzie to jeden z najsilniejszych sygnałów dla świata, że ​​Rosja może przegrać tylko przez własną agresjęosłabienia i izolacji”.

W tym sensie powiedział, że jego gabinet przygotuje niezbędne platformy, aby zagwarantować transformację lotnictwa „Bądź tak szybki i skuteczny, jak to możliwe”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *