Wojna Ukraina – Rosja, transmisje last minute | Sankcje Bidena Putin i Ukraina proszą o pomoc Unii Europejskiej

Wojna Ukraina – Rosja, transmisje last minute |  Sankcje Bidena Putin i Ukraina proszą o pomoc Unii Europejskiej

Ukraina potępia uprowadzenie burmistrza miasta Melidopol

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy poinformowało przez swój kanał telegramowy Iwan Fiodorow, burmistrz miasta Melidopol, został uprowadzony przez okupujące miasto wojska rosyjskie.Znajduje się na południu kraju, w regionie Zaporoże.

Minister spraw zagranicznych Dmitrij Kuleba oskarżył Rosję o zbrodnie wojenne. „Uprowadzenie burmistrza Melidopol jest klasyfikowane jako zbrodnia wojenna zgodnie z konwencjami genewskimi i regulaminami, które zabraniają brania cywilów jako zakładników podczas wojny”..

Doradca ministerstwa Anton Gerashchenko określił Fiodorowa jako uprowadzonego Podczas infiltracji kilkunastu osób w centrum kryzysowym, w którym przebywał burmistrz.

„Założyli mu na głowę plastikową torbę i zabrali go w nieznane miejsce. Uważamy te akty za terroryzm”.Powiedział Anton Gerashchenko.

Trzy dni po rozpoczęciu wojny Rosja zajęła teren Melidopola. A według agencji AFP mer miasta odmówił współpracy z wojskami dowodzonymi przez Władimira Putina.

W rzeczywistości dowód ten odnosi się do decyzji Iwana Fiodorowa Trzymaj ukraińską flagę w Ratuszu Melidopol.

W tym tygodniu Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński, Fiodorow został odznaczony Orderem Walecznych za III stopień. To była jedna rzecz Podziękowanie Powiedział Rząd Ukrainy robił, aby Liderzy regionalni i lokalni z większym zaangażowaniem W obronie swoich społeczności przed inwazją rozpoczętą przez Rosję 24 lutego.

„To nie jest moja osobista nagroda, ale dla wszystkich, którzy mieszkają w Melidopolu Codziennie bez obaw wychodzi na ulice miasta, aby poinformować najeźdźców Melidopol był, jest i będzie ukraiński. Wojna się skończy. Stanie się symbolem nieśmiertelnego ducha mieszkańców całego regionu Melidopola – powiedział Fiodorow po otrzymaniu nagrody, informuje portal Depo.Zaporozhye.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *