Wojna ukraińska obnażyła nieludzkie przepisy dotyczące aborcji w Polsce

W Europie wraca wojna, czyli gwałt Broń wojny Wraca do Europy, a mianowicie Niechciana ciąża w wyniku gwałtu jako broni wojennej Dzieje się dzisiaj w Europie.

Fakt, że uchodźcy z populacją ponad pięciu milionów, w większości kobiet, uciekają do kraju, w którym aborcja jest całkowicie nielegalna, zwłaszcza w Polsce, jest przerażającym szczegółem tysięcy w rosyjskiej wojnie z Ukrainą.

Ci ludzie znoszą niewyobrażalne trudności, ale w pewnym sensie nie różnią się od milionów ludzi na całym świecie, którzy każdego dnia muszą przerywać ciążę. Powody, dla których potrzebują aborcji, nie są ważne, nie należy ich robić, i tak powinni mieć do niej dostęp. Ale nawet jeśli zostaną wydaleni z kraju, w którym aborcja na okres do dwunastu tygodni jest legalna i technicznie zatwierdzona, aborcja jest zakazana i niemożliwa w prawie wszystkich sytuacjach.

W Polsce aborcja jest legalna tylko wtedy, gdy życie lub zdrowie ciężarnej kobiety jest zagrożone lub zgwałcone. Ponieważ wiemy, że nie dotarł do pierwszego przypadku Zginęły co najmniej dwie kobiety Czekanie na aborcję od 2021 roku może uratować im życie. Po drugie, udowodnienie, że zostałaś zgwałcona w celu uzyskania dostępu do aborcji, jest nie tylko traumatyczne, ale prawie niemożliwe, ponieważ wymaga dochodzenia karnego.

Jeśli możesz to znieść, wyobraź sobie, że zostałeś zgwałcony podczas wojny. Opuściłeś dom, zostałeś oddzielony od rodziny, być może straciłeś bliskich w konflikcie lub pod bombami. Aby zakończyć ciążę, musisz uzyskać zaświadczenie od prawnika, który pokaże ci, co się stało, podczas gdy osoba, która cię zgwałciła, nie znajduje się w tym samym kraju.

Wojna na Ukrainie mocno uwypukliła sytuację, z jaką Polki przeżywają na co dzień. Z taką sytuacją już borykają się inni uchodźcy w Polsce, którzy uciekli z Afganistanu, Syrii czy Białorusi. To sytuacja, która nie powinna mieć miejsca nigdzie w UE, która szczyci się tym, że jest bastionem równości płci i praw człowieka.

Kogo obchodzi ludzie w środku tej okropnej sceny? Nie rządy krajowe. Nie przywódcy polityczni. W wielu przypadkach nie ma nawet lekarzy. Osoby, które zajmują się tymi ciągłymi naruszeniami praw człowieka, to niewielka grupa zmęczonych, ale zdeterminowanych feministek, działających w mieszance. Finanse Spotkania I adrenalina.

Aborcyjny zespół marzeń I sieć Bezgraniczna aborcja (Boundless Abortion) Polecając je organizacjom takim jak Porady dotyczące przeprowadzania aborcji Kobiety pomagają kobietom Jeden Kobiety w Internecie Wysyłanie tabletek pocztą lub finansowanie podróży do innych krajów, w których aborcja jest legalna.

Odbierają telefony od nieufnych ludzi, pomagają im zdobyć potrzebne pigułki aborcyjne i komunikują się, kiedy tego potrzebują, za pośrednictwem Tłumacza Google, aby ludzie wiedzieli, że możesz dokonać aborcji, jeśli zajdzie taka potrzeba, pomimo wszystkich wysiłków polskiego rządu. W Polsce podziękuj im.

Justyna Wydrzyńska, jedna z czterech członkiń Aborcyjnego Dream Team, powiedziała mi, że od początku marca organizacja pomogła 158 Ukrainkom, z których dwie wyjechały z Polski, aby dokonać aborcji gdzie indziej. W minionym roku organizacja pomogła 34 000 osób.

Kryzys ukraiński jest ostatnią z serii katastrof, z którymi boryka się Aboriginal Dream Group od swojego powstania w 2019 roku, poczynając od epidemii. Zamknięcia graniczne A opóźnienia pocztowe jeszcze bardziej utrudniały dostęp do aborcji z Polski. Następnie, w styczniu 2021 roku, wzrosło zapotrzebowanie na jego usługi Zakazane przez Trybunał Konstytucyjny Przerwać ciążę w przypadku zaburzeń płodu. Następnie, w 2021 roku, policja wtargnęła do domu Vytriski i skonfiskowała leki, komputery i telefony jej rodziny. Została później oskarżona ”.Pomoc aborcyjna„A jeśli zostanie skazany, grozi mu do trzech lat więzienia.

W 2020 roku do Aborcyjnego Dream Team zgłosiła się kobieta w ciąży doświadczająca przemocy w rodzinie i poddająca się aborcji. Powiedziała im, że próbowała wyjechać ze swoim synkiem do Niemiec, aby zakończyć ciążę, ale jej mąż zagroził, że oskarży ją o porwanie, jeśli wyjedzie z dzieckiem z kraju.

Zakończenie ciąży w Polsce lekiem zakupionym przez Internet nie jest nielegalne, ale nielegalne jest podawanie komuś tego leku. Ale był to szczyt epidemii i było już za późno, aby kobieta spodziewała się, że tabletki zostaną wysłane w terminie do 12 tygodni. Więc Vitriska wysłała jej tabletki, które miała w domu.

„Czuję też przemoc domową i wiem, jak to jest żyć z brutalnym mężem” – powiedziała mi Vitrzyszka. „Jeśli ktoś błaga cię o pomoc, nie masz innego wyjścia, jak to zrobić”.

Zanim kobieta zdążyła zażyć pigułkę, policja przyjechała do jej domu i skonfiskowała je. Powinniśmy nazywać go po prostu jego imieniem. Państwo jest nie tylko współwinne, ale w pełni zaangażowane w znęcanie się nad mężczyzną przeciwko jego żonie.

Wydrzyńska stanie przed sądem 14 lipca. Kiedy zapytałam Wydrciska, jak to jest ważyć tę sprawę sądową, odpowiedziała po prostu: „To mnie nie powstrzymało”. „Dawanie ludziom informacji i słyszenie, że znaleźli rozwiązanie swojej sytuacji, sprawia, że ​​chcę robić więcej i pracować coraz ciężej” – powiedział.

Polska i Europa są zagrożone przeniesieniem swojej moralnej odpowiedzialności na cztery aktywistki feministyczne i pójściem do więzienia, ponieważ pomogły one ludziom porzuconym w systemie mizoginii, który rodzi się wbrew ich woli. Cała nasza obrona przed tym Gileadem (uwaga republikańska Gilead W dystopijnym serialu Opowieść podręcznej NDT) pojawia się Witrzińska i jego koledzy z prawdziwego życia, co nie wydaje się nas niepokoić.

Pisałem już, że gdy zmienia się geopolityka, zmienia się również prawo reprodukcyjne. Dzieje się tak, ponieważ Europa jest obojętna na prawa kobiet i kobiet w ciąży.

Z niepokojem wspominamy w sprawie Row vs. Wade Stany Zjednoczone idą skrajem doliny, a Parlament Europejski Lider Antyaborcji na MalcieNazywany krajem Uwięziła własnych ludzi na wyspie bez dostępu do ciąży Podczas blokady w 2020 roku.

Polska jest bardzo poważnym przykładem kontroli aborcji w regionie, ale nie tylko utrudnia życie potrzebującym. Słowacja narzuca Obowiązkowe okresy oczekiwania W przypadku aborcji Węgry narzucają: Wiele wizyt lekarskichPrzed zabiegiem, w tym USG oraz w Rumunii Znacząco ogranicza dostęp. To wszystkie kraje z dużą liczbą ukraińskich uchodźców.

Nikt nie myślał o aborcji podczas Brexitu, ale odkąd Wielka Brytania opuściła UE, jest teraz wiele do zrobienia, aby zabrać ludzi do jednego z niewielu krajów, w których aborcja jest możliwa do późna.Do wjazdu potrzebny będzie paszportA wielu najbardziej zacofanych ludzi nie ma takiego i nie ma czasu, aby się o niego ubiegać.

Kiedy zapytałam Vitriskę, czego ona i jej koledzy potrzebują, by iść naprzód w tym trudnym czasie, powiedziała mi dwie rzeczy: pieniądze i solidarność. Jeśli nasi europejscy przywódcy nie są w stanie pracować na rzecz ukraińskich uchodźców, osób, które przeżyły przemoc domową lub milionów ludzi potrzebujących aborcji, z pewnością możemy to zrobić.

Pomoc w aborcji może być w Polsce przestępstwem, ale jest heroicznym sposobem troszczenia się o innych. Niewiele jest bardziej feministycznych aktów niż płacenie za czyjąś aborcję. Jeśli Cię na to stać, pomyśl o tym.

Lub przynajmniej, Zaoferuj swoją solidarność Za armię feministek, które starają się unikać praw mizoginicznych, nieodpowiednich przepisów i ogólnych zaniedbań w zapewnieniu, że te, które muszą przerwać ciążę, mogą to zrobić.

05/02/2022

https://entreleslignesentrelesmots.wordpress.com/2022/05/03/la-guerre-en-ukraine-a-mis-en-lumiere-les-lois-inhumaines-de-la-pologne-en-matiere-davortement- et-ces-feministes-ont-besoin-de-notre-aide /

Oryginalny artykuł Między liniami między modami

Tłumaczenie: Faustino Eguberri Wiatr Południe

Komunikat prasowy – Gloria Media wspiera polskie feministki

(Odwiedzone 9 razy, 9 wizyt dzisiaj)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.