Wojna Ukrainy i Rosji, na żywo | Krym | Międzynarodowy

Wojna Ukrainy i Rosji, na żywo |  Krym |  Międzynarodowy

Co się wydarzyło w ciągu ostatnich kilku godzin?

Oto najważniejsze momenty wojny o godzinie 20:00 w 581. dniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę:

Rosja oskarża Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię o wspieranie ukraińskich ataków na flotę czarnomorską za pośrednictwem ich satelitów. Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potępiło wsparcie wywiadu USA i Wielkiej Brytanii w bombardowaniu ukraińskiej floty czarnomorskiej. 22 września Sewastopol został ponownie zaatakowany. „Nie ma wątpliwości, że ten atak został zaplanowany przez zachodni wywiad, satelity NATO i samoloty szpiegowskie i został przeprowadzony za namową i ścisłą koordynacją wywiadu amerykańskiego i brytyjskiego” – powiedział. Rzecznik organizacji Maria Szaharova.

Stoltenberg zapewnia ukraińską kontrofensywę i przełamuje rosyjską obronę. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zapewnił w środę, że ukraińska kontrofensywa postępuje w terenie i naruszyła część rosyjskiej obrony, jednakże prezydent Rosji Władimir Putin pozostał niewzruszony. . „Ukraińska kontrofensywa w dalszym ciągu postępuje. W niektórych obszarach siły ukraińskie oskrzydliły rosyjską obronę” – poinformował kwaterę główną NATO szef polityczny NATO podczas swojej pierwszej wizyty z nową premier Łotwy Eviką Siliną.

Kijów twierdzi, że byli najemnicy Wagnera walczą na Ukrainie. Rzecznik Ukraińskiej Straży Granicznej Andrij Demczenko potwierdził dziś, że większość najemników Grupy Wagnera na Białorusi opuściła kraj i obiecał, że część z nich wróci, by walczyć we wschodniej Ukrainie. Z ponad 6000 najemników na Białorusi w tamtym czasie, jak powiedział Demczenko „Ukraińskiej Prawdzie”, pozostało tylko pół tysiąca.

Moskwa przyznaje, że „współpracuje” z Hawaną w dochodzeniu w sprawie werbowania kubańskich najemników do walki na Ukrainie.. Kuba i Rosja współpracują w sprawie Kubańczyków werbowanych do walki w rosyjskiej armii, powiedział w środę dziennikarzom ambasador Rosji na Kubie, w miarę jak wciąż wychodzą dowody na to, że Rosja werbuje żołnierzy do swojej wojny na karaibskiej wyspie Ukraina. Na początku tego miesiąca Hawana poinformowała, że ​​młodzi Kubańczycy w ostatnich miesiącach wstąpili do armii Kremla jako najemnicy i ofiary programów handlu ludźmi. Początkowo kubańscy urzędnicy oświadczyli, że pracują nad „neutralizacją i likwidacją” sieci rekrutacyjnej, która ich zdaniem działała na ziemi kubańskiej i w Rosji.

Rosja wezwała do zorganizowania koncertu na Placu Czerwonym dla upamiętnienia aneksji kilku ukraińskich prowincji.. Rosja wezwała do zorganizowania masowego koncertu na Placu Czerwonym w Moskwie z okazji pierwszej rocznicy zjednoczenia (nieuznanego przez społeczność międzynarodową) czterech ukraińskich prowincji: Doniecka, Ługańska, Chersonia i Zaporoża. „Jeden kraj, jedna rodzina, jedna Rosja” – brzmiało hasło koncertu, które przypominało niektórym niezależnym mediom o „jednym narodzie, jednym imperium, jednym przywódcy” partii nazistowskiej.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *