Wojna Ukrainy i Rosji, na żywo | W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Moskwa zabijała na Ukrainie sześciu cywilów dziennie – wynika z raportu ONZ | Międzynarodowy

Wojna Ukrainy i Rosji, na żywo |  W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Moskwa zabijała na Ukrainie sześciu cywilów dziennie – wynika z raportu ONZ |  Międzynarodowy

Co się wydarzyło w ciągu ostatnich kilku godzin?

Oto najważniejsze momenty wojny o godzinie 12:00 w 588. dniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę:

Dziennikarz, który w telewizyjnym programie informacyjnym protestował przeciwko wojnie, został skazany na 8 lat więzienia. Rosyjski sąd skazał w środę dziennikarkę Marinę Owsjannikową na osiem i pół roku więzienia za „rozpowszechnianie fałszywych wiadomości” o siłach zbrojnych po zakłóceniu transmisji na żywo potępiającej inwazję na Ukrainę w marcu 2022 roku. Dodatkowo zabrania przez okres czterech lat „brania udziału w działalności związanej z administracją stronami internetowymi sieci informacyjno-telekomunikacyjnych”. Ovsyannikova została skazana zaocznie, ponieważ uciekła z Rosji i jest uchodźcą w Niemczech.

ONZ twierdzi, że przez ostatnie sześć miesięcy Rosja zabijała na Ukrainie sześciu cywilów dziennie. Według raportu Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka zaprezentowanego w Kijowie, Rosja zabijała na Ukrainie średnio sześciu cywilów dziennie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, szacując, że liczba ofiar śmiertelnych o charakterze niemilitarnym jest „bliższa dziesięciu . tys.”. „Ponad dwadzieścia miesięcy po inwazji rosyjskiej zginęło prawie 10 000 obywateli Ukrainy, a dziesiątki tysięcy zostało rannych” – podsumowano w raporcie.

Kijów ogłasza, że ​​12 kolejnych statków jest gotowych przeprawić się przez korytarz czarnomorski w stronę ukraińskich portów.Ukraińska marynarka wojenna ogłosiła, że ​​12 kolejnych statków jest gotowych przepłynąć Morze Czarne korytarzem, który Kijów wytyczył do swoich portów. Według władz europejskiego kraju z krajowych portów wypływa 10 kolejnych statków, które udają się do Cieśniny Bosfor. Rzecznik marynarki wojennej Dmytro Bledenczuk wydał oświadczenie, gdy Ukraina próbuje ominąć embargo nałożone na swoje statki na Morzu Czarnym, które uniemożliwia im eksport zboża.

Rosja twierdzi, że w ciągu nocy zestrzeliła 31 dronów w trzech prowincjach graniczących z Ukrainą. Rosyjskie Ministerstwo Obrony twierdzi, że dziś rano zestrzeliło 31 ukraińskich dronów w obwodach Biełgorod, Briańsk i Kursk graniczących z Ukrainą. Ponadto według gubernatora obwodu Aleksandra Bogomaza wojska ukraińskie przeprowadziły ataki bombami kasetowymi na kilka miast w obwodzie briańskim, zauważając, że nie było ofiar, ale kilka domów zostało uszkodzonych.

Kijów ogłasza nowe „częściowe zwycięstwa” przed Bakhmutem Południem i Zaporożem. Siły ukraińskie we wtorek dokonały nowych „częściowych zdobyczy” na południe od okupowanego miasta Pakmut, na froncie wschodnim i wzdłuż linii styku w południowo-wschodniej prowincji Zaporoże, gdzie Ukraina próbowała odepchnąć się od Rosjan. Według środowego raportu Sztabu Generalnego w Kijowie, Morze Azowskie.

Rosja twierdzi, że uniemożliwiła ukraińskim żołnierzom lądowanie na Krymie. Rosja oświadczyła, że ​​uniemożliwiła dziś wieczorem grupie ukraińskiego personelu wojskowego wylądowanie na zaanektowanym Półwyspie Krymskim. „W północno-zachodniej części Morza Czarnego działania samolotów Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji uniemożliwiły próbę przedostania się desantu Sił Zbrojnych Ukrainy na terytorium Krymu (…)”, rosyjskie ministerstwo Obrony zauważył.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *