Wollermann dołącza do Ahrensa jako Penquista z medalem olimpijskim

To jest historyczne. Rzecz o Chiguayantinie Katherinne Wollermann na Paraolimpiadzie pozostanie w historii sportu Penquista. W wieku dwudziestu dziewięciu lat właśnie skończył dwadzieścia dziewięć lat, zdobył brąz w teście kajakowym na dystansie 200 metrów, wyprzedzając tylko Niemcy i Ukrainę. Trzy dni temu była pierwsza w swoich kwalifikacjach, aw finale została gigantem.

Dla niej w Tokio zawsze było to teraz albo nic. Tak, bo w Rio 2016 zajęła czwarte miejsce, o krok od chwały, wiedziała, że ​​tym razem ma więcej doświadczenia, lepiej radziła sobie z lękami i w fazie przygotowawczej stanęła na podium na Mistrzostwach Świata na Węgrzech iw Polsce. Była nominowana do medalu, ale bycie tam to coś innego, w miejscu, w którym nie wszyscy powtarzają swoje najlepsze oceny. Katarzyna zrobiła 55 sekund i 921 setnych.

Wstąpiła do Telethon w 2012 roku, po zaniedbaniu medycznym, które pozostawiło ją na wózku inwalidzkim i zawsze szukała w tym sporcie przykładu do poprawy. W ośrodku rehabilitacyjnym próbowałem lekkoatletyki, koszykówki, a nawet pływania, ale najbardziej lubiłem łodzie, ponieważ czułem się bardziej komfortowo.

Kiedy trenował tylko przez trzy miesiące w Laguna San Pedro, udał się do południowoamerykańskiego zawodnika w Viña del Mar i zajął pierwsze miejsce. W ciągu 6 miesięcy miała sześć lat w Niemczech, kiedy miała zaledwie 20 lat i zdając sobie sprawę, że ma wszystkie umiejętności i jest gotowa do ciężkiej pracy, znalazła inny motyw.

Pomimo pandemii, w lipcu 2020 roku jako wyczynowy sportowiec otrzymał specjalne zezwolenie na wznowienie treningu, uznając to za duże wyzwanie. W tym czasie powiedział Diario Concepción: „Moim marzeniem było pojechać na Igrzyska i zrobiłem to w Rio, a teraz moim celem jest zdobycie medalu. Nie wiem gdzie, ale chcę być na podium. ” jego też.

W ten sposób dołącza do Marilyn Arens, jedynej medalistki olimpijskiej w regionie do piątku, która zdobyła srebrny rzut oszczepem w Melbourne w 1956 roku. Minęło 65 lat, a Katherine wspięła się na podium paraolimpijskie. To czysta historia.