Wordle ogłasza konkurs: NYT prezentuje Digits, codzienną grę, która już zdobywa popularność | wielka eksplozja

Wordle ogłasza konkurs: NYT prezentuje Digits, codzienną grę, która już zdobywa popularność |  wielka eksplozja

Czy jesteś fanem Wordle’a? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, czytaj dalej, ponieważ mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. I to właśnie New York Times, właściciel od początku 2022 roku tej gry logicznej, w której użytkownicy muszą codziennie szukać słowa, wypuścił Liczby, nowy dzienny format, w którym litery są zastępowane cyframi.

Digits, która mimo że jest wersją eksperymentalną, stała się już grą na czasie, jest inspirowana Wordle, ale w tym przypadku oferuje matematyczne łamigłówki. W szczególności, co robi platforma New York Times Podaj każdemu graczowi liczbę, którą musi osiągnąć za pomocą podstawowych operacji arytmetycznych.

Wygląda to bardzo skomplikowanie, bo to niewiele. To, co robi Digits, to podanie ostatecznej liczby równania, a następnie sześciu liczb, których użytkownik może użyć, aby osiągnąć cel. Te sześć opcji można dodawać, odejmować, dzielić i mnożyć.

Gdy użytkownik uzna, że ​​rozwiązał zagadkę, musi po prostu nacisnąć przycisk „Prześlij”, aby gra oceniła i zarejestrowała odpowiedź. W ten sposób, jeśli znajdziesz dokładny numer, którego szukasz, zostanie on oceniony na trzy gwiazdki; Jeśli jest w odległości dziesięciu lub mniej od prawidłowego rozwiązania, otrzymuje dwie gwiazdki, a jeśli różnica wynosi 25 liczb lub mniej, otrzymuje jedną gwiazdkę.

Pięć codziennych zagadek

Digits, nowa gra od The New York Times. / liczby.

W przeciwieństwie do Wordle, który oferuje graczom tylko jedno słowo dziennie, nowa gra NYT oferuje pięć zagadek dziennie. W ten sposób konkurencja zostaje rozszerzona, a najzdolniejsi gracze mogą zdobyć nawet 15 gwiazdek dziennie.

Wordle, całkowicie wirusowa gra na całym świecie

Nic dziwnego, że New York Times chciał z czasem rozszerzyć fenomen Wordle o nową grę, która zastąpi tę, która ostatnio straciła niektórych fanów.

Ale pomimo faktu, że codziennie gra w Wordl coraz mniej osób, prawda jest taka, że ​​jego przerwy w działaniu były ogromne. W najczystszym stylu Pokémon Go (oczywiście oszczędność odległości), ta gra logiczna stworzona przez programistę Josha Wardle’a Stało się wirusowe na Twitterze w grudniu 2021 roku Zbiegło się to z momentem, w którym jego twórca dodał funkcję pozwalającą graczom dzielić się swoimi wynikami w serwisie społecznościowym bluebird.

Konkretnie, 1 listopada 2021 roku w Wordle grało 90 osób, w większości członkowie jednej grupy przyjaciół z Nowej Zelandii, którzy pokochali tę grę od samego początku, a do 2 stycznia 2022 roku było już 300 000 osób uzależnionych od codziennej puzzle.

Boom w tej rozrywce online był taki, że od samego początku nie przestały się pojawiać wersje i odmiany, które dostosowały się do wszystkich języków, a nawet skupiały się na jednym temacie. I nawet, jak obecnie przedstawia New York Times, pomysł ten został przeniesiony do sfery matematyki. Co się później stanie? Trzeba czekać i zobaczyć!

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *