World Athletics Awards dla Turcji i Polski

Na mojej stronie internetowej, w środę, 22 marca 2023 r., z World Athletics (IAAF), pod przewodnictwem Sebastiana Coe, odbyły się gale World Athletics Awards dla Turcji i Polski.

Dziś (22.) Światowa Rada Lekkoatletyczna przyznała Antalyi w Turcji Mistrzostwa Świata w chodzie w 2024 roku oraz Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce 2026 w Toruniu na Pomorzu Kojawskim w Polsce.

Sebastian Coe, szef World Athletics, powiedział: „Zarówno Turcja, jak i Polska osiągnęły dobre wyniki w goszczeniu międzynarodowych imprez lekkoatletycznych. Turcja była ostatnio gospodarzem Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce w Stambule w tym miesiącu, pomimo trudności spowodowanych niedawnym trzęsieniem ziemi, podczas gdy Polska regularnie jest gospodarzem imprez World Athletics Series, będąc gospodarzem sztafetowych Mistrzostw Świata IAAF na Śląsku w 2021 roku oraz Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce.

Mistrzostwa Maratonu w Gdyni w 2020 roku, potwierdzające ich zaangażowanie w nasz sport na całym świecie.”

Będzie to drugi raz, gdy Turcja będzie gospodarzem światowych zawodów lekkoatletycznych, po Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce 2012, które odbyły się w Stambule. Oczekuje się, że około 500 sportowców z 50 krajów będzie rywalizować w Antalyi w przyszłym roku w eliminacjach do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Fatih Sentemar, prezes Tureckiej Federacji Lekkiej Atletyki, powiedział: „Organizacja Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce w Antalyi jest bardzo ważna z punktu widzenia podnoszenia świadomości lekkoatletycznej w Turcji, zdobywania nowych fanów lekkiej atletyki i zwiększania popularności lekkoatletyki. Mamy nadzieję, że uzyskać wielkie wsparcie dla naszego sportu, organizując Drużynowe Mistrzostwa Świata w chodzie.

Toruń, kujawsko-pomorski region Polski, jest dobrze znanym celem podróży czołowych międzynarodowych sportowców jako gospodarz Copernicus Cup, popularnego corocznego przystanku World Athletics Indoor Tour, gdzie Mundo Duplantis ustanowił pierwszy na świecie rekord świata w skoku o tyczce. w 2020 roku oraz mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w 2021 roku.

„Jesteśmy bardzo dumni, że województwo kujawsko-pomorskie zostało wybrane na gospodarza Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce 2026” – powiedział Piotr Kalbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które wspólnie z Toruniem będzie gospodarzem mistrzostw. długofalową współpracą będą z władzami lokalnymi w Turuniu, Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorskim Związkiem Lekkiej Atletyki.Dla nas Halowe Mistrzostwa Świata będą wisienką na torcie.Halowe Mistrzostwa Świata 2026, które odbędą się w Arenie Toruń, będą być doskonałą okazją do promocji naszego regionu na niespotykaną dotąd skalę.”

Henrik Olsowski, prezes Konfederacji Sportowej Polaka, dodał: „Cieszę się, że w Polsce jest kolejne wielkie sportowe wydarzenie. Jestem przekonany, że województwo kujawsko-pomorskie będzie idealnym gospodarzem iw 2026 roku w Arenie Toruń zorganizują najlepsze mistrzostwa świata w lekkiej atletyce w Nisrorii.

Zarząd otrzymał również aktualizacje na temat nadchodzących wydarzeń z innych World Track and Field Series w historii. ”

Zarząd otrzymał również aktualne informacje na temat nadchodzących wydarzeń z innych World Track and Field Series w historii. ”Lokalny Komitet Organizacyjny 23. Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Budapeszcie stwierdził, że ich przygotowania do sierpniowych mistrzostw są na dobrej drodze”. Zanotuj.

„A TIP SUELTO” (PANAMÁ AMÉRICA DEPORTES CODZIENNIE). (Jaime A. Chá[email protected]. Zaktualizowano: 22.03.2023, 20:51)

Athena Bellun upadła i została wyeliminowana z mistrzostw świata w boksie.

Po porażce w ćwierćfinale Panamska Bailon została wykluczona z mundialu i teraz będzie musiała realizować swoje kolejne międzynarodowe zaangażowanie. Bokserka z Panamy poległa w zaciętej walce z Australijką Caitlin Ann Parker w niejednogłośnej decyzji 3:2 w ćwierćfinale mistrzostw świata kobiet w boksie, które odbyły się w New Delhi w Indiach.

Mecz Bailona i Parkera był bardzo konkurencyjny, a dzięki zwycięstwu Australijczyk zrewanżował się, po raz pierwszy spotkali się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020, a Panamczyk wygrał 5: 0.

A na mundialu w Indiach Panamczyk pokonał w 1/8 finału Rosjankę Anastasila Szamonową 5:0.

Po porażce w ćwierćfinale Panama Baylon odpadła z mundialu i teraz będzie musiała skupić się na swoich kolejnych międzynarodowych zobowiązaniach, takich jak Igrzyska Ameryki Środkowej i Karaibów w Salwadorze, które odbędą się od 23 czerwca do września. . 8. lipca.” Zanotuj.

WSKAZÓWKA W PODRÓŻY (DZIENNIK PANAMA AMERICA). Lizbona / EFE / Aktualizacja 24.03.2023 08:35.

Portugalia: Cristiano Ronaldo ustanowił nowy rekord kariery, zostając zawodnikiem z największą liczbą występów w reprezentacji narodowej (197).

Portugalia pokonała Liechtenstein 4:0 w czwartek w debiucie Roberto Martineza jako trenera dwóch drużyn prowadzonych przez Cristiano Ronaldo. W nocy zdobył kolejną bramkę i nowy rekord.

To był idealny chrzest dla hiszpańskiego trenera. Natychmiast podbił miejscowych fanów, śpiewając wszystkie sylaby hymnu Portugalii, a następnie kazał drużynie zaprezentować się z atakiem, chociaż moment nadejścia był powolny, to była celebracja, ponieważ Cristiano nie tylko odzyskał uśmiech w koszulce USA. , ale ustanowił nowy rekord kariery, stając się zawodnikiem z największą liczbą występów w reprezentacji narodowej

Druga połowa zaczęła się lepiej dla Portugalii. W 47. minucie dośrodkowanie Bruno Fernandeza wykorzystał nowy błąd obrony,

Portugalia otworzyła wynik w ósmej minucie, kiedy strzał João Cancelo, który znajdował się tuż za polem karnym, zabłądził i odbił się od kilku zawodników, oszukując bramkarza Księstwa. 38 lat to lata portugalskiego napastnika Cristiano Ronaldo. Cristiano Ronaldo ma na swoim koncie 197 występów w reprezentacji Portugalii.

Ale środkowoeuropejska drużyna zrobiła wszystko, aby nie być łatwym łupem i broniła się jedenastoma mężczyznami, aby spowolnić tempo Portugalczyków.

Przed Wielkim Murem w Liechtensteinie Portugalia powoli wymieniała się piłką, czekając na trochę przestrzeni, ale niebezpieczeństwo pojawiło się dopiero po długich strzałach i kilku genialnych momentach Joao Félixa, zdecydowanie najlepszego w szarej pierwszej połowie. Zanotuj.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *