Wraz z rozprzestrzenianiem się małpiej ospy Stany Zjednoczone ogłaszają stan zagrożenia zdrowia

Wraz z rozprzestrzenianiem się małpiej ospy Stany Zjednoczone ogłaszają stan zagrożenia zdrowia

Działacze na rzecz praw gejów, którzy ostro krytykowali administrację, od tygodni domagają się ogłoszenia stanu wyjątkowego. Jest już za późno, powiedział James Krillenstein, współzałożyciel firmy PrEP4Allgrupa rzecznicza pracująca nad rozszerzeniem leczenia osób żyjących z HIV „Nie rozumiem, dlaczego nie zrobili tego kilka tygodni temu”.

Plan FDA dotyczący ułamkowych dawek Jynneos zaskoczył niektórych naukowców federalnych.

Istnieją dane wskazujące, że zastrzyki Jedna piąta normalnej dawki Jynneos między warstwami skóry byłby tak samo skuteczny jak metoda stosowana obecnie, podając pełną dawkę podskórnie. Skóra jest bogata w komórki odpornościowe, które pośredniczą w odpowiedzi na szczepionki, więc takie podejście jest czasami stosowane, zwłaszcza w przypadku niedoboru szczepionek, chociaż wymaga ono większych umiejętności.

Naukowcy z National Institutes of Health planowali przetestować strategię Genos w badaniu klinicznym, które miało się rozpocząć za kilka tygodni, a wyniki miały się rozpocząć jesienią.

„To był nasz plan, więc musimy zobaczyć, jak wpasuje się w nowy krajobraz, który się zmienił” – powiedziała dr Emily Erbilding, która kieruje działem mikrobiologii i chorób zakaźnych w National Institutes of Health. „Myśleliśmy, że istnieje potrzeba posiadania bardziej solidnego zestawu danych, ale jeśli jest to wyścig z czasem, to jest inna sytuacja”.

„Sprawy toczą się szybko” – dodała.

Ogłaszanie sytuacji nadzwyczajnej daje CDC większy dostęp do informacji od świadczeniodawców opieki zdrowotnej i stanów.

Podczas wybuchu regularnie federalni urzędnicy ds. zdrowia Udostępnione informacje od zdolności testowej lub od liczby szczepionek wysyłanych do stanów. Jednak dane CDC dotyczące liczby przypadków pozostają w tyle za lokalnymi wydziałami zdrowia publicznego, a liczba zaszczepionych osób lub ich dane demograficzne są często niedostępne.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *