Wreszcie SpaceX Starship SN15 po raz pierwszy wylądował bez detonacji

Wreszcie SpaceX Starship SN15 po raz pierwszy wylądował bez detonacji

SN10 latający. SN15 posiada kilka ulepszeń w stosunku do swoich poprzedników.

SpaceX

SpaceX z powodzeniem uruchomił zaktualizowany prototyp statku kosmicznego nowej generacji Starship w środę i po kilku Próby zakończyły się dramatycznymi eksplozjami podczas lądowania, SN15 jako pierwszy w końcu spokojnie wylądował.

Wczesna wersja trzysilnikowej rakiety, którą szef SpaceX, Elon Musk, ma nadzieję, że w końcu zabierze ludzi na Marsa na wysokości około 6,2 mil (10 kilometrów) i wykona krótki, jednosilnikowy lot przed przewróceniem w poziomie. Dłuższe wybrzeże jest skierowane w stronę platformy do lądowania. Potem znów się zaświeciło, by obrócić się do pionu i wjechało na miękkie, dość piękne lądowanie napędzane oparzeniami po lądowaniu tylko z dwóch silników Raptora.

Statek kosmiczny wylądował.

Przechwytywanie wideo SpaceX / CNET

Czapki lądowania z ruchliwego okresu, za który SpaceX ma Zobacz, jak astronauci wracają na Ziemię na pokładzie Smoka Załogi A uruchomienie Starlink to kamień milowy, nie wspominając o tym Musk prowadzi w tym tygodniu Saturday Night Live.

„Ostatnie tygodnie były pełne kamieni milowych dla zespołu SpaceX” – powiedział inżynier i komentator SpaceX John Insprucker podczas transmisji na żywo ze SpaceX. „Ekscytujący czas, kiedy wzmacniamy przyszłość ludzkich lotów kosmicznych”.

Kosmiczna firma Elona Muska przeprowadziła loty testowe prototypów na dużych wysokościach SN8 do SN11 Od dawna planował wprowadzić coś, co Musk nazywa „głównymi ulepszeniami” do SN15. Firma pominęła SN12, SN13 i SN14, które nie były w pełni zmontowane.

Musk powiedział, że SN15 „ma setki ulepszeń konstrukcyjnych w kadłubach, awionice / oprogramowaniu i silniku”, w tym najwyraźniej aktualizacje mające na celu pokrycie niektórych problemów, które uniemożliwiły SpaceX przyczepienie się do lądowania bez szybkiego, niezaplanowanego demontażu.

Podążać Kalendarz kosmiczny 2021 dla CNET Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami dotyczącymi kosmosu w tym roku. Możesz nawet dodać go do swojego Kalendarza Google.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *