Wreszcie wytyczne medyczne dotyczą opieki nad osobami dorosłymi z zespołem Downa

Wreszcie wytyczne medyczne dotyczą opieki nad osobami dorosłymi z zespołem Downa
Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

W latach sześćdziesiątych było Omar Od osoby z zespołem Downa, która miała zaledwie 10 lat.

Dziś były to okresy życia rozciągnięty do 60 lat. Ale do niedawna nie było wytycznych dotyczących konkretnych problemów zdrowotnych, z którymi boryka się wielu dorosłych z zespołem Downa.

Ale już, Instruuje Rodziny i opiekunowie mają nowy zestaw porad dotyczących opieki nad potrzebami medycznymi osób dorosłych z nieprawidłowościami chromosomowymi.

Opracowany przez Międzynarodowa Fundacja Zespołu Downa (GLOBAL), wiodąca organizacja non-profit i rzecznicza skupiająca się na poprawie zdrowia osób z tą chorobą. Przedsiębiorstwo współpracowało z Dyrektorzy kliniczni Z ośmiu największych ośrodków medycznych zajmujących się zespołem Downa, a także innych ekspertów, w porozumieniu z dorosłymi z zespołem Downa, członkami ich rodzin i innymi rzecznikami.

Dla osób z zespołem Downa życie jest dłuższe, ale pod chmurką

Publikacja rodzinna podsumowuje wytyczne, które po raz pierwszy opublikowano dla klinicystów w recenzji naukowej Artykuł – Towar W JAMA.

Zalecenia dotyczą dziewięciu najczęstszych problemów zdrowotnych, z jakimi borykają się dorośli z zespołem Downa: problemy behawioralne, demencja, cukrzyca, choroby układu krążenia, otyłość, niestabilność kości podstawy czaszki i szyi, osteoporoza, problemy z tarczycą i celiakia … .

Jak długo koronawirus może zmienić sposób, w jaki myślimy o niepełnosprawności?

Wytyczne odzwierciedlają znaczenie dostosowania leczenia do pacjentów i unikania błędnej diagnozy. Niektóre czynniki ryzyka są niejasne, a niektóre zabiegi mogą być niebezpieczne. Fundacja twierdzi, że wiele pytań zadawanych przez autorów medycznych nie miało opublikowanych dowodów naukowych – które według urzędników były dowodem na dysproporcje, z jakimi borykają się osoby z zespołem Downa.

Chociaż jest to najczęstsze zaburzenie chromosomalne w Stanach Zjednoczonych, efekt Około 1 na 700 urodzonych dzieci, badania nad zespołem Downa były w przeszłości niedofinansowane w porównaniu z innymi poważnymi schorzeniami genetycznymi. Ale to jest wymiana pieniędzy Dzięki samoobronie i wysiłkom rodziców, opiekunów, lekarzy i innych osób. Obecnie przeprowadza się więcej badań. Dyskryminacja i nierówności utrzymują się jednak. Niektórzy dostawcy usług medycznych nadal polegają na niedokładnych lub nieaktualnych informacjach o stanie.

Chcesz rzucić okiem na nowe wytyczne? wizyta bit.ly/DownGuidelines Aby pobrać bezpłatny przewodnik.

Międzynarodowe Wytyczne Opieki Medycznej dla Dorosłych z Zespołem Downa

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.