Wściekły kojot prawdopodobnie zaatakował w sąsiednich miastach dwóch mieszkańców Rhode Island w odstępie jednego dnia

Wściekły kojot prawdopodobnie zaatakował w sąsiednich miastach dwóch mieszkańców Rhode Island w odstępie jednego dniaCNN

Uważa się, że wściekły kojot z Rhode Island w ciągu dwóch dni zaatakował dwie osoby w pobliskich miastach. Państwowi urzędnicy ds. ochrony środowiska Powiedział, że w tym tygodniu.

Według Departamentu Policji w Johnston, około godziny 12:15 w piątek 58-letni turysta został zaatakowany przez kojota w zalesionym obszarze na północ od Belfield Drive w Johnston. Mężczyzna po ukąszeniu przez wilka doznał lekkich obrażeń nogi i został przewieziony do szpitala.

Według policji turysta powiedział, że udało mu się obezwładnić kojota poprzez unieruchomienie go za szyję. Zwierzę zdechło, a służby ratunkowe zabrały je do badań.

To samo zwierzę prawdopodobnie zaatakowało inną osobę w czwartek w Scituate, około 18 mil dalej. Urzędnicy Poinformował o tym w poniedziałkowym komunikacie prasowym.

„Rzadkie występowanie ludzi ofiarami ataków kojotów jest jednym z głównych powodów, dla których uważamy, że za oba zdarzenia na Rhode Island odpowiedzialny był jeden kojot” – powiedział w środę CNN stanowy lekarz weterynarii dr Scott Marshall. „Jeden z naszych biologów zamierza porównać strukturę zębów kojota z ukąszeniami pierwszej ofiary, aby sprawdzić, czy pasują. To nie będzie ostateczne, ale może potwierdzić nasze założenie, że za oba zdarzenia odpowiedzialny był jeden kojot.”

Departament Zdrowia stanu Rhode Island potwierdził w środę CNN, że kojot schwytany w piątek uzyskał pozytywny wynik testu na wściekliznę.

W 2022 r. państwowe laboratorium zdrowia przebadało 536 zwierząt, z czego 5% uzyskało wynik pozytywny na obecność wirusa wścieklizny. Najwięcej testów przeprowadzono późnymi miesiącami letnimi, ale według nich wściekłe zwierzęta można spotkać przez cały rok Departament Zdrowia.

Przypadki wścieklizny u ludzi są bardzo rzadkie Ministerstwo Zdrowia Powiedział. Od 1940 roku na Rhode Island nie odnotowano żadnego przypadku wścieklizny u ludzi.

Wścieklizna jest chorobą endemiczną na Rhode Island, a od 1994 r. ten stan jest nękany wścieklizną lądową. Chociaż dominującym szczepem jest odmiana szopa, z pozytywnym wynikiem testu u około jednej trzeciej szopów, w przypadku innych wariantów wskaźniki tej choroby są niższe. Kojoty stanowiły zaledwie 0,7% zgłoszonych przypadków ugryzień przez zwierzęta w latach 2010–2014. Zdaniem Ministerstwa ZdrowiaW latach 2021–2023 żaden wilk nie uzyskał pozytywnego wyniku testu na wściekliznę.

Marshall powiedział, że ataki kojotów na ludzi również są niezwykle rzadkie. Zaapelował do wszystkich osób w Scituate i Johnston, które mogły mieć kontakt z kojotem, aby skontaktowały się z Wydziałem Chorób Zakaźnych Departamentu Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia podało, że jeśli ktoś zostanie ugryziony lub zadrapany przez dzikie zwierzę, powinien natychmiast skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia. Bez serii szczepień po ekspozycji prawie wszystkie przypadki kończą się śmiercią.

Szczepienie poekspozycyjne należy przeprowadzić możliwie jak najszybciej u każdej osoby, która jest narażona lub może być narażona na wściekliznę, w tym także u osób, które otrzymały ochronę przed ekspozycją.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *