Wspólny rozwój mocy transmisyjnych, obliczeniowych i pamięci masowej w celu postępu w kierunku inteligentnego świata

Wspólny rozwój mocy transmisyjnych, obliczeniowych i pamięci masowej w celu postępu w kierunku inteligentnego świata

(Informacje przesłane przez firmę sygnatariusza)

Shenzhen, Chiny23 kwietnia 2023 r. /PRNewswire/ — 20 kwietnia firma Huawei zorganizowała sesję „Krok do inteligentnego świata” podczas Globalnego Szczytu Analityków 2023. Song Pengszef działu strategii ICT i marketingu Huawei, wygłosił przemówienie inauguracyjne Postęp w kierunku inteligentnego świata poprzez ciągłe innowacje („Ku inteligentnemu światu poprzez ciągłe innowacje”). Sesja zgromadziła analityków, ekspertów, naukowców i dziennikarzy z całego świata.

W swoim wystąpieniu Ping podkreślił, że gospodarka cyfrowa stała się jednym z głównych motorów światowego wzrostu gospodarczego, a technologie cyfrowe są stosowane w różnych scenariuszach produkcji w różnych sektorach. W rezultacie dane staną się nowym czynnikiem produkcji i doprowadzą do znacznych postępów w produktywności społecznej. Ping powiedział, że infrastruktura cyfrowa jest niezbędna dla sukcesu gospodarki cyfrowej, dlatego Huawei zobowiązuje się do wspólnego rozwijania mocy transmisji, mocy obliczeniowej i pamięci masowej w celu poprawy wydajności gromadzenia, przesyłania, przetwarzania, przechowywania i analizy danych. W celu poprawy produktywności cyfrowej i promowania gospodarki cyfrowej.

Bing mówił także o tym, jak Huawei buduje zaawansowaną infrastrukturę cyfrową. Po pierwsze, Huawei buduje zaawansowane urządzenia transmisyjne oparte na najnowszych technologiach 5.5G, F5.5G i Net5.5G, aby wspierać usługi IoT, które łączą setki miliardów rzeczy i zapewniają bezproblemową obsługę 0,10 Gb/s. Po drugie, Huawei nadal rozwija solidną infrastrukturę przetwarzania, aby ułatwiać innowacje w różnych dziedzinach informatyki, takich jak informatyka ogólna i sztuczna inteligencja. Po trzecie, Huawei buduje niezawodne urządzenia do przechowywania, aby zapewnić możliwość przechowywania większej ilości danych, szybkiego ich przesyłania i efektywnego wykorzystania. „Patrząc w przyszłość, będziemy nadal wprowadzać innowacje, aby pomóc klientom budować zaawansowaną infrastrukturę cyfrową, która przyspieszy naszą podróż do inteligentnego świata” – powiedział Peng.

podczas Sesji, inni eksperci branżowi również dzielili się swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie.

Wang Zhiqin, wiceprezes Chińskiej Akademii Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych (CAICT), przedstawił 10 najważniejszych trendów w branży ICT na rok 2023. Skomentował: „Gospodarka cyfrowa wkracza w etap wzrostu napędzanego jakością. Dla danych. Cyfrowe systemy zarządzania i bezpieczeństwa są w większości ustanowione. Rozwój wysokiej jakości technologii informacyjno-komunikacyjnych doprowadzi do zdrowego i pomyślnego rozwoju gospodarki cyfrowej”.

Sun Zhengyun, wiceprezes i sekretarz generalny Energy Research Association of China Chinymówiłem o tym, jak cyfrowa transformacja firm elektrycznych sprzyja strategii szczytowych emisji i neutralności węglowej Chiny. Powiedział, że integrując technologie cyfrowe z tradycyjnymi technologiami energetycznymi, przedsiębiorstwa energetyczne mogą zbudować architekturę średniej platformy, wykorzystać wartość danych i stworzyć inteligentne usługi, które będą napędzać rozwój własnej i innych wysokiej jakości gospodarki jako całości.

Li Fuchang, dyrektor Centrum Badań nad Technologią Bezprzewodową w Instytucie Badawczym China Unicom, przedstawił aktualne informacje na temat ostatnich badań i eksploracji 5,5G przez China Unicom. Li udostępnił szereg zastosowań zaawansowanych technologii, takich jak zintegrowana komunikacja i wykrywanie 5,5G, URLLC i RedCap, a także zaproponował przyszłe ścieżki rozwoju dla 5,5G.

Feng DanChangjiang Distinguished Professor i dziekan Kolegium Informatyki i Technologii Uniwersytetu Nauki i Technologii w Huazhong opowiedział o trendach rozwojowych w dziedzinie architektury bezdyskowych centrów danych i przetwarzania danych zbliżeniowych. Skomentował: „Technologie, takie jak heterogeniczne przetwarzanie o wysokiej wydajności, szybkie sieci, nowe obudowy dysków o dużej pojemności i ciągłe przetwarzanie danych powodują, że centra danych szybko ewoluują od architektury opartej na dwóch procesorach do architektury bezdyskowej. oddzielne przechowywanie i przetwarzanie, łączenie i udostępnianie zasobów. W przyszłości nowe obudowy dysków o dużej pojemności staną się nową podstawą przechowywania danych”.

Pierwszy globalny szczyt analityków Huawei odbył się w 2004 r. Globalny szczyt analityków Huawei 2023, 20. z rzędu szczyt, odbył się w dniach 19-20 kwietnia. W tegorocznej sesji odbyły się również różne sesje o różnej tematyce.

po więcej informacji odwiedź https://www.huawei.com/cn/events/has

Fotografia – https://mma.prnewswire.com/media/2060648…

Zobacz oryginalną zawartość: https://www.prnewswire.com/news-releases/collaborative-development-of-computing-transmission-power-and-storage-to-advance-towards-an-intelligent-world-301804977.html

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *