Wszystkie kraje grające w Lidze Narodów UEFA 2022-23

Uruchom nową wersję Liga Narodów s Hiszpania Spróbuje powalczyć o ten tytuł, którego umykał, z dużymi kontrowersją, kilka miesięcy temu, gdy przegrał w finale z Francja. Zespół, który prowadzi Luis Enrique Jest umieszczony w tej samej grupie co kraje Portugalia, Szwajcaria i Czechy.

The Liga Narodówfala Liga NarodówŻyj swoją trzecią edycją. Portugalia, który jest w grupie reprezentacji Hiszpanii, to właśnie drużyna narodowa po raz pierwszy podniosła tytuł na otwarciu tego turnieju. Był drugim mistrzem w historii tego turnieju Francjakto wygrał decydujący mecz w ostatnie cztery Dla mnie Hiszpania Z Luis Enrique.

Turniej ten, który przyszedł zastąpić towarzyskie mecze pomiędzy reprezentacjami narodowymi, dostarcza emocji i ogromnego zainteresowania meczami wszystkich europejskich drużyn. Podczas gdy wcześniej zwykłe starcia były postrzegane z mniejszym zainteresowaniem, teraz w grę wchodzi nowy tytuł, a fani uzależnili się od przerw międzynarodowych, aby entuzjastycznie żyć z meczami w kraju ojczystym.

The Liga Narodów Grane przez 55 drużyn narodowych, które są członkami UEFA, chociaż w tej wersji będą tylko 54 kraje. Powód, wykluczenie Rosja Spośród wszystkich zawodów po rozpoczęciu wojny i próbie inwazji w kraju Ukraina. Ponadto spowodowało to, że reprezentacja Ukrainy nie mogła ze względów bezpieczeństwa rozgrywać u siebie meczów w jej granicach.

Należy pamiętać, że w Liga Narodów Promowane będą pierwsze miejsca w drugiej, trzeciej i czwartej kategorii. Zdarzają się też spadki, więc najsłabsze zespoły w pierwszej, drugiej i trzeciej pozycji spadną o jeden oczko w dół Liga Narodów. Zwycięzcy grup kategorii maksymalnej zagrają A ostatnie cztery Aby wyłonić mistrza tej edycji.

Grupy Ligi Narodów

liga

Grupa A: Austria, Chorwacja, Dania, Francja

Grupa B: Czechy, Portugalia, Hiszpania, Szwajcaria

Grupa C: Anglia, Niemcy, Węgry, Włochy

Grupa D: Belgia, Holandia, Polska, Walia

b-liga

Grupa A: Armenia, Irlandia, Szkocja, Ukraina

Grupa B: Albania, Islandia, Izrael, Rosja

Grupa C: Bośnia i Hercegowina, Finlandia, Czarnogóra, Rumunia

Grupa D: Norwegia, Serbia, Słowenia, Szwecja

c- liga

Grupa A: Wyspy Owcze, Litwa, Luksemburg, Turcja

Grupa B: Cypr, Grecja, Kosowo, Irlandia Północna

Grupa C: Azerbejdżan, Białoruś, Kazachstan, Słowacja

Grupa D: Bułgaria, Gruzja, Gibraltar, Macedonia Północna

D-liga

Grupa 1: Andora, Łotwa, Liechtenstein, Mołdawia

Grupa B: Estonia, Malta, San Marino

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.