Wszystkie nowości w nowej wersji

Wiemy już, jaki będzie Android 14. Po ujrzeniu światła dziennego w zeszłym miesiącu nowa wersja systemu operacyjnego Google została oficjalnie zaprezentowana podczas Google I/O 2023. Po dużym skoku estetycznym, jaki oznaczał Android 13, ta nowa aktualizacja oznacza wzmocnienie aspektów takie jak bezpieczeństwo, prywatność i sposób, w jaki kontrolujemy urządzenia.

tutaj są Wszystkie wiadomości na temat Androida 14która wersja Może teraz beta testerzy I że będzie dostępny w ostatecznej wersji we wrześniu.

Android 14 i jego codzienne ulepszenia

Nowa wersja Androida nie jest zbyt rozwinięta, przynajmniej na pierwszy rzut oka. System staje się coraz bardziej dojrzały iw tym roku Google postanowił utwardzić swoje witryny.

Tak, widzieliśmy pewne zmiany w tych tygodniach, kiedy testowaliśmy Androida 14 i tak dalej Uznaliśmy to za bardzo przydatne. Jednym z nich jest podgląd poprzedniego ekranu, gdy cofniesz się od krawędzi ekranu. Udoskonalono nawigację za pomocą gestów W Androidzie 14 z prostym dodatkiem jakim jest powrót do poprzedniego ekranu.

Kolejna zmiana to udostępnij listę, który od tej wersji będzie miał ogólny interfejs. Oznacza to, że wszystkie aplikacje będą udostępniać tę listę i ma to na celu zapobieganie wyciekom danych przez tę listę.

Koncentrując się na elementach wewnętrznych, Android 14 będzie praktycznie obsługiwał tylko aplikacje na Androida. 64-bitowy. Google będzie również zmuszać producentów do obsługi otwartego kodeka AV1, który jest bardziej zoptymalizowany pod kątem strumieniowego przesyłania wideo.

Na poziomie bezpieczeństwa Android dodaje 14 plików Zaawansowana ochrona pamięciZapobiegnie to rozprzestrzenianiu się złośliwego oprogramowania na poziomie sprzętowym. Jest to funkcja, która działa tylko z procesorami ARMv9, ale będzie trochę naciągana na większości urządzeń.

W przypadku Pixela Android 14 wprowadza nowe funkcje dostosowywania tapet i ekranu blokady. Jedną z tych nowych opcji jest możliwość Twórz niestandardowe tapety na podstawie emotikonów że wybieramy

Inną opcją dostosowywania byłoby stworzenie kinowego efektu 3D na tłach z naszych zdjęć lub opcja tworzenia tapet z AI.

W końcu Google ogłosiło wsparcie dla trybu nocnego i 10-bitowe wideo HDR w aplikacjach społecznościowych, takich jak Instagram. Oprócz rozdzielczości Ultra HDR w systemie Android 14.

Jakie urządzenia zostaną zaktualizowane do Androida 14?

Android 14 będzie dostępny dla wszystkich urządzeń Pixel, począwszy od Pixela 5, w tym Pixela 4a. Jak zwykle telefony Google jako pierwsze otrzymają różne aktualizacje, a następnie oczekuje się, że zaawansowane modele każdego producenta dodadzą tę aktualizację.

Od dzisiaj jest już dostępny dla Pobierz nową wersję beta 2 Androida 14.

W Xatace | Android 14: data premiery, aktualności, kompatybilne modele i wszystkie informacje

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *