Wszystkie planety Układu Słonecznego poradzą sobie tego lata: jak widzisz kosmiczny krajobraz?

Zdjęcie: Getty Images.

Wyścig o idealną liniową formację już się rozpoczął. Tego lata niektóre z najważniejszych ciał niebieskich Układu Słonecznego rozwiną się w idealnym układzie planetarnym. A co więcej: od czerwca do lipca 2022 roku można go zobaczyć gołym okiem, bez konieczności posiadania wyrafinowanego sprzętu do obserwacji astronomicznych.

Wręcz przeciwnie, w miastach, które nie są narażone na nadmierne zanieczyszczenie światłem, ruch jest już widoczny. Od końca marca 2022 r. pięć planet w naszym Układzie Słonecznym zaczęło się przemieszczać, aby osiągnąć swoje wyrównanie tego lata. tutaj wyjaśniamy Jak, gdzie i kiedy widzisz ten kosmiczny krajobraz.

Astronomowie opisali to naturalne zjawisko jako „niezwykle rzadkie”, ponieważ gromada planet 2022 zostanie ukoronowana światłem księżyca. Chociaż nie ma empirycznych dowodów na to, że szkolenie to ma wpływ na losy ludzi, będzie to rzeczywistość Wyjątkowa okazja do zobaczenia Merkurego, Wenus, Marsa, Jowisza i Saturna gołym okiem.

Oczywiście nie jest to pierwsze takie astronomiczne wydarzenie. Zamiast tego, według relacji Live Science, „występuje rzadko co kilka lat”. Ostatni raz coś podobnego wydarzyło się na przykład w 2020 roku. Jednak tym razem idealna kompozycja będzie widoczna w pełnym letnim blasku.

Chociaż to prawda, ci, którzy chcą śledzić ruch gwiazd, mogą to zrobić teraz. Wyścig gwiezdny rozpoczął się w ostatnich tygodniach marca i potrwa do końca czerwca i początku lipca 2022 roku. Dopiero wtedy można zobaczyć pełne ustawienie planet w niebiańskim sklepieniu.

Co by się stało, gdyby wszystkie planety w Układzie Słonecznym ustawiły się w jednej linii?

Należy zauważyć, że ustawienie planet, które będzie widoczne w 2022 roku, uwzględnia tylko perspektywę ziemską. Zgadza się, według Michelle Nichols, dyrektora publicznego oglądania w Planetarium Adlera w Chicago, ponieważ ciała niebieskie nie tworzą idealnych linii w przestrzeni kosmicznej. Jednak z naszego punktu obserwacyjnego na powierzchni wydaje się, że tworzy na niebie idealną linię.

Chociaż, jak wyjaśnia amerykański specjalista, ta prezentacja astrologiczna jest wyjątkowa: „Nie zawsze mamy taką możliwość”, mówi Nichols. „Czasami są jeden lub dwa na niebie, a często nie.

Z tej okazji pięć najważniejszych ciał niebieskich w Układzie Słonecznym utworzy linię prostą na nocnym niebie. W przeciwieństwie do zaćmień Słońca, zjawisko to nie będzie natychmiastowe. Wręcz przeciwnie, ruch planet pozwoli obserwować tę iluzję przez kilka dni.

Jak widzisz wyrównanie planet w 2022 roku?

Najlepszy sposób na zobaczenie wyrównania planety w 2022 roku zależy w dużej mierze od tego, z którego miejsca na planecie patrzysz. Dla tych, którzy zrobią to na przykład w Ameryce Północnej, warto „spojrzeć na południe i wschód około 45 minut przed wschodem słońca, czasu lokalnego, pod koniec czerwca”, wyjaśnia astronom.

Najłatwiejszą wskazówką do rozróżnienia między planetami a gwiazdami jest: gwiazdy migoczą; Planety nie. Dzieje się tak, ponieważ gwiazdy emitują światło, podczas gdy planety je odbijają.

(pochodzi z National Geographic)

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.