Wszystkie sposoby, aby wiedzieć

Wszystkie sposoby, aby wiedzieć

W tym przewodniku pokażę Ci wszystkie sposoby sprawdzenia, czy witryna internetowa nie działa lub czy naprawdę masz problemy z połączeniem

Czy problem dotyczy Internetu, czy Twojego połączenia?

W tym przewodniku wyjaśnię trzy bardzo skuteczne metody Sprawdź, czy witryna nie działa albo nie. Pokażę Ci różne narzędzia, które pomogą Ci określić, czy jest problem ze stroną internetową lub czy winowajcą jest Twoje urządzenie. Jeśli podejrzewasz, że coś jest nie tak ze stroną, którą chcesz odwiedzić, to, co ci tutaj powiem, pomoże ci dowiedzieć się, co się naprawdę dzieje.

Wykonaj wstępne testy

Najpierw, aby dowiedzieć się, czy masz problem, przeprowadź kilka testów na własnych urządzeniach. Oto kroki, które radzę podjąć:

  1. Uzyskaj dostęp do innej witryny internetowej z tego samego urządzenia. Jeśli pozostałe strony działają normalnie, problem leży tylko w jednej witrynie.
  2. Uzyskaj dostęp do witryny z innego komputera. Jeśli wszystkie witryny działają poprawnie na innym komputerze lub telefonie komórkowym, problem prawdopodobnie leży w ustawieniach głównego urządzenia.
  3. Odłącz się od sieci. Kiedy problem polega na tym, że żadna witryna nie działa na żadnym urządzeniu, należy spojrzeć na łącze, które je wszystkie łączy: sieć. Być może coś jest nie tak z routerem lub dostawcą.

Te proste kroki pomogą Ci zidentyfikować źródło awarii. Możesz odkryć, że coś jest nie tak z Twoją siecią lub jednym z Twoich urządzeń. Ale to nie wszystko. Tak, po wszystkich testach Jedyna strona, która nie działa Ten, do którego próbujesz uzyskać dostęp, jest bardzo prawdopodobne, że nie działa.

Skorzystaj z narzędzia diagnostycznego online

Istnieje wiele narzędzi online, które Ci w tym pomogą Diagnozuj status usługi internetowej. W ten sposób pomagają Ci dowiedzieć się, czy Twitter nie działa lub czy masz jakiś problem (a przez Twittera masz na myśli dowolną inną witrynę internetową).

Ten, który osobiście bardzo mi się podobał Znajdziesz go w tym linku. Jest to bardzo prosta usługa do wykonania Internet szerokopasmowy. Unia Europejskawitryna specjalizująca się w sieciach, operatorach i pokrewnych technologiach.

Jak sprawdzić, czy witryna internetowa nie działa: wszystkie sposoby, aby się o tym przekonać

Jest to narzędzie, które polecam każdemu, kogo znam, aby dowiedzieć się, czy witryna internetowa nie działa

Po zalogowaniu wprowadź domenę, z którą chcesz się skonsultować. W sumie rozwiąże to pięć pytań:

  • Czy domena istnieje?
  • Czy Twoje serwery nazw DNS pracują z niezawodną rozdzielczością?
  • Czy adres IP odpowiada na polecenie ping?
  • Czy porty serwera WWW są otwarte i nasłuchują?
  • Czy serwer WWW poprawnie odpowiada kodem 200 OK?

Jeśli wszystko jest oznaczone ✅, oznacza to, że tak Strona działa poprawnie. I odwrotnie, jeśli w którymkolwiek polu pojawi się emoji ❌, jest to możliwe Wystąpił problem z serwerem Lub z jakimkolwiek innym elementem komunikacji.

Bez wątpienia jest to bardzo kompletne rozwiązanie. Właściwie w tym samym przewodniku pomyślałem o sugestii Pingujesz domenę internetową Korzystanie z CMD w systemie Windows lub Terminal w systemie Linux i macOS. Ale jak widać, BandaAncha.EU Diagnostics zawiera już tę funkcję, więc możesz ją zapisać.

Odwiedź Downdetector

Downdetektor To już trzecia sugestia, którą ci daję. Jest to opcja zalecana, gdy pomysł jest znany Jeśli przestanie działać usługa, a nie strona internetowa. Możesz na przykład sprawdzić, czy WhatsApp przestał działać lub czy w sieci Twojego operatora występują problemy.

Jak sprawdzić, czy witryna internetowa nie działa: wszystkie sposoby, aby się o tym przekonać

Downdetector specjalizuje się w usługach online i powiadamia Cię, gdy przestają działać

Jak pokazano na powyższym obrazku, Downdetector obsługuje dużą liczbę podmiotów cyfrowych w Hiszpanii, od operatorów komórkowych po platformy korporacyjne tak różnorodne, jak X, BBVA czy Gmail. powyżej, Jest wyszukiwarka Pomoże Ci to zlokalizować usługę, o którą chcesz zapytać.

Wewnątrz pliku znajdziesz różne informacje, takie jak plan lekcji Miejsce rejestrowania zdarzeń lub mapa miejsc ich wystąpienia. Jest to bardzo kompletne narzędzie, zwłaszcza jeśli chodzi o platformy technologiczne, a nie konkretną stronę internetową.

Aby być zawsze na bieżąco z najnowszymi technologiami, Subskrybuj oficjalny i zatwierdzony kanał Andro4all na WhatsApp.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *