Wszystko, co wydarzyło się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Guadalajara

Z okazji 37. edycji Guadalajara International Film Festival powraca osobiście, po tym jak dwie ostatnie edycje odbyły się w hybrydowy sposób. Festiwal ten jest jednym z najstarszych w kraju i jednym z najsłynniejszych w Ameryce Łacińskiej, dlatego co roku gromadzi tysiące widzów z całego świata.

Stanowi to ważny wzrost w turystyce w Jalisco i w branży hotelarskiej, wraz ze wzrostem liczby wyszukiwań Zakwaterowanie w Guadalajara. Dowiedz się więcej o tym, co wydarzyło się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Guadalajara poniżej.

tekst: uprzejmość

W tym roku był gościem honorowym Polskabo doceniono reżyserkę filmu Małgorzata Zumowska, który według prezesa FICG „jest jednym z najwybitniejszych reżyserów dziś iw kinie europejskim”. W tej edycji nacisk położono na Udział kobiet w branży filmowejI ich wkład w to spotkanie, z udziałem 36 reżyserek, w wyborze konkursu, a także w jury.

Kariera aktora meksykańsko-hiszpańskiego, Daniel Jimenez Kachouktóry dostał pięć razy z Nagroda Ariela I że w tym roku weźmie także udział w nowym filmie reżysera „Bardo” Alejandro Gonzalez Inarritu. Aktor otrzymał srebrny medal od Mayahuela z meksykańskiego kina i powiedział publiczności, że „kreatywność i kultura są drogą”. Giménez Cacho występował w filmach fabularnych takich reżyserów jak Guillermo del Toro, Lucrecia Martell, Alfonso Cuarón, Arturo Ripstein, a ostatnio z Iñárritu.

Ku zaskoczeniu publiczności, in Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Guadalajara W tym roku został po raz pierwszy wprowadzony w Meksyku Film biograficzny o królu rocka „Elvisie”.Wyreżyserowany przez Baza Luhrmanna, najbardziej znanego z reżyserowania takich filmów jak Moulin Rouge i The Great Gatsby. Ten film fabularny został pokazany w ramach działań otwierających FICG 10 czerwca. Podobnie przewidywano oczekiwane pierwsze występy: „Czarny telefon” autor: Scott Derrickson „Rok świetlny” Disneya i „wszystko wszędzie na raz” autorstwa Dana Kwana.

słynny reżyser Jalisco, Manolo Carozostał pokazany mistrzowi konferencji „Jak robić filmy, a nie umierać próbując”, w której opowiedział o swoich doświadczeniach w świecie kina i podzielił się wskazówkami na temat ambitnych filmowców. Jak pozycjonujesz się w branży filmowej?. Karo wyreżyserował takie dzieła jak Nie wiem, czy podciąć sobie żyły, czy zostawić je na długo (2013), Elvira, oddam Ci moje życie, ale go używam (2014) i Niemoralne życie idealnej pary (2016). W ostatnich latach meksykański filmowiec odważył się produkować treści przesyłane strumieniowo za pomocą Netflix dzięki swoim pracom „La casa de las flores” i „Someone Must Die”.

Kolejna długo oczekiwana prezentacja młodego człowieka, który podniósł imię naszego kraju, Antonio Contreras CroceCruz Antonio, młody animator, który miał okazję pracować przy filmie Sony Pictures Spider-Man: Into the Spider-Vers, który w 2019 roku zdobył Oscara za najlepszy film animowany. Cruz Antonio opowiedział o trudnościach, jakie napotkał, przemysł i jego początki w świecie animacji.

Dokument kończy się dobrobytem.Los Tigres del Norte, historie do opowiedzenia”, autorstwa Carlosa Péreza Osorio, z udziałem popularnej meksykańskiej regionalnej grupy muzycznej o tej samej nazwie. Film został zaprezentowany dzień po premierze na platformach transmisji na żywo i opowiada o swoich sukcesach, wartościach rodzinnych i ciężkiej pracy.

Niewątpliwie ta edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Guadalajara obfitowała w silne uczestnictwo i wzbogacające propozycje, które ujawniają Świetlana przyszłość kina w Meksyku. Jednym z celów prezentacji tego filmu było umożliwienie widzom przekonania się, że powrót do kin jest bezpieczny i promowanie różnorodności, dzięki czemu kino dociera do więcej niż jednego typu widowni. Jesteśmy bardziej niż gotowi na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Guadalajara w 2023 roku.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.