Wszystko o Francuskim Festiwalu Filmowym 2022

Nadszedł rok 2022 i czas wejść na arenę festiwalu filmowego. Dlatego styczeń i luty to idealne przygotowanie do porodu, niż zawsze oczekiwano. Francuski Festiwal Filmowy, co zbliży nas do wielu filmów francuskich i innych krajów, w których ten język dominuje, oczywiście z jakością jako zaletą.

Będzie to dwunasta edycja wydarzenia i jak zwykle Katalog giełdowy wygląda niesamowicie. Język, historie, talent stojący za każdym filmem… Bez wątpienia jest to okazja, by uchwycić agendę i ułożyć plan na najbliższe tygodnie. A jeśli chcesz zaangażować się w działania, w ten sposób Dajemy Ci przewodnik, abyś nie przegapił żadnych szczegółów.

Daty, filmy i nie tylko: wszystko o Francuskim Festiwalu Filmowym 2022

Zdjęcie: MyFrenchFilmFestival2022.

Francuski Festiwal Filmowy 2022

Wszystko gotowe Francuski Festiwal Filmowy 2022. Jak co roku organizatorzy przynoszą serię filmów promujących nie tylko kino francuskie per se, ale także treści, które powstają w innych krajach francuskojęzycznych. W ten sposób będziemy mieć pod ręką Do 30 batonów, aby cieszyć się całą ich świetnością.

Teraz tak, wyjmij agendę i napisz: 12. edycja tego festiwalu Odbędzie się od 14 stycznia do 14 lutego. Jak podano na ich stronie internetowej, każdy będzie miał dostęp do wszystkich filmów, które pojawią się na wydarzeniach związanych z wydarzeniem.

Gdzie oglądamy filmy festiwalowe?

Jak już wspomnieliśmy, w tym roku na Festiwalu Filmów Francuskich mamy do obejrzenia 30 filmów. tych materiałów, Jest 10 filmów fabularnych i 10 filmów krótkometrażowych Konkuruje o pięć nagród samego festiwalu, podczas gdy pozostałe filmy są częścią różnych sekcji znanych jako Francuski i zły, Odważna młodość, Zmiana tożsamości, Kino pożądania i więcej.

Więc gdzie możemy je zobaczyć? Wiedząc, że nadal istnieje ryzyko związane z pandemią, organizacja festiwalu oferuje nam wersję wirtualną. Filmy można obejrzeć na oficjalnej stronie wydarzenia (myfrenchfilmfestival.com) i na różnych platformach streamingowych na całym świecie, z napisami w dziesięciu różnych językach.

Według mapy w Meksyku i Ameryce Łacińskiej Francuski Festiwal Filmowy prezentuje portal internetowy, Serwisy streamingowe, w których możemy oglądać filmy Amazon Prime VideoKino Uno, strona internetowa Festiwal Filmowy MoreliaKino Klik kino max, Moyes i TV5 Monde Plus.

Uch! I pamiętaj, że w tym roku Ameryka Łacińska, Rosja, Azja Południowo-Wschodnia, Korea Południowa, Polska, Rumunia, Afryka Są to obszary, które będą miały swobodny dostęp zarówno do filmów fabularnych, jak i krótkometrażowych. W pozostałych częściach świata dostęp do filmów krótkometrażowych jest bezpłatny, natomiast oglądanie dłuższych filmów wiąże się z dodatkową opłatą. Nie ma wymówki, żeby przegapić taśmy, które pojawią się na My Frecnh Festival, huh.

Daty, filmy i nie tylko: wszystko o Francuskim Festiwalu Filmowym 2022

Mapa serwisów transmisyjnych, na których można oglądać festiwal. Fot. Festiwal Filmów Francuskich.

Sekcje Jury i Festiwalu

Francuski Festiwal Filmowy 2022 wręczy pięć nagród uznania dla filmów biorących udział w konkursie: The Nagroda Główna Międzynarodowego Jury W przypadku filmu fabularnego Nagrody publiczności na film fabularny i krótkometrażowy (widzowie z całego świata będą mogli głosować na platformie festiwalowej), oraz Międzynarodowe nagrody prasowe Na długi i krótki czas.

Międzynarodowe jury składa się z kilku ekspertów i osobistości filmowych … i Pojawi się meksykańska obecność, taka jak Michel Kotolink, zdobywca Oscara za najlepszy głos za metalowy dźwięk, będzie częścią tego obrazu. Liczby, które uzupełniają sędziów, to: Joachim Lavos, Filippo Meneghetti, Santiago Mitre i Daphne Patakia.

Następnie pokażemy Ci sekcje i filmy, które możesz znaleźć Francuski Festiwal Filmowy 2022. Pamiętaj: Filmy będą dostępne na stronie wydarzenia i na innych platformach streamingowych od 14 stycznia do 14 lutego, aż do rozpoczęcia ich poszukiwania w weekend festiwalowy.

– Sekcja Francuski i zły:

atrapa de Ludovic Boukherma i Zoran Boucherma – 2020
monopol na przemoc autor: David Dufresne – 2020
Demony Doroty autor: Alexis Langlois – 2021
horacio autor: Caroline Scherer – 2021
miłość boli autor: Elsa Resto – 2021

– Sekcja Nieustraszona młodzież:

na pokładzie samolotu! autor: Guillaume Braque – 2020
Odważne Indie przez Philipa Baziata
jak przedtem przez Yasmine Bahshr
uprzejma miłość Adrian Moyse Dullin – 2021

– Sekcja zmiana tożsamości:

Nadia, motyl przez Pascal Plant
Lista odtwarzania D Dziewięć Antico
szalony na całe życie Raphael Balboni i Anne Sirot
brzydkie kaczątka przez Antona Balikjiana

– Sekcja Kino pożądania:

Ukochany autor: Jean-Jacques Anod
miód cygaro autor: Camer Ainouz
horyzont autorstwa Delphine Lirisi
Trzymaj mnie mocno autor: Léoluna Robert-Tourneur
Księżyc przez Zoe Belchat

– Sekcja nocne historie:

nocny lekarz Dee Elie Wagman – 2020
Dustin de Naïla Guiguet – 2020
Malabar De Maximilian Bader-Rosenthal – 2021
Niedźwiedzie autor: Nicholas Birkenstock – 2021

– Sekcja Podróż:

nieszczęście autor: Remy Shay – 2020
Pod niebem Libanu autor: Chloe Mazlo – 2020
błędy przez Giulio Caligari
autobus autor: Sam Karman – 1992

– Sekcja Kącik dla dzieci:

Australia autorstwa Lucie Andouche
Mido i maszyny autorstwa Romana Gillantona
oko za oko Thomas Boelau, Alain Gaemont, Robin Courtois, Matthew Lecroque, Malcolm Hunt i François Briantes
Skarb Alexandre Manzanares, Guillaume Cosenza, Philip Merten i Sylvain Mott Roulette

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *