Wybrany astrofotograf roku 2022 ujawnił się

Wybrany astrofotograf roku 2022 ujawnił się

scenariusz Sana Nour Haq, CNN

gwiaździsty droga Mleczna Nad wybrzeżem Stanów Zjednoczonych nad Argentyną pojawiają się różowe i fioletowe chmury i odbijają się Zorza polarna Oto kilka momentów, które uwiecznili wybrani uczestnicy konkursu Astronomy Photographer of the Year 2022 na spokojnych wodach jeziora w Kanadzie.

W 14. edycji konkursu organizowanego przez Royal Observatory w Greenwich w Londynie wzięło udział ponad 3000 fotografów amatorów i profesjonalnych z 67 krajów.

Niektórzy uczestnicy badali wpływ zanieczyszczenia na astrofotografię.

W komunikacie prasowym organizatorzy powiedzieli, że nominowany do kategorii Skyscapes Sean Goebel może sfotografować położenie księżyca nad panoramą Los Angeles dopiero po zimowej burzy, która rozprzestrzeniła zanieczyszczenia i rozjaśniła scenę.

Tymczasem Zezhen Zhou, młody fotograf-astronomia, zrobił zdjęcie Trójkąta Zbierającego, części Mgławicy Welon w gwiazdozbiorze Łabędzia, pomimo zanieczyszczenia światłem w Shaoxing w Chinach.

„To było naprawdę satysfakcjonujące widzieć liczbę uczestników, którzy rzucili sobie wyzwanie, aby uchwycić niezwykłe, rzadko fotografowane lub ulotne wydarzenia: są rzeczy, których wcześniej nie widziałeś, a nawet takich, których nigdy więcej nie zobaczymy” – powiedział Ed Plumer. astronom w obserwatorium.Sędzia królewski i sędzia konkursowy powiedział CNN w oświadczeniu.

Zwycięskie zdjęcia zostaną ogłoszone 15 września podczas ceremonii wręczenia nagród online i zostaną wystawione w Narodowym Muzeum Morskim w Londynie.

36 obrazów zostało zakwalifikowanych do 11 kategorii, a wybór obrazów znajduje się w powyższej galerii.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.