Wybuch rzadkiej choroby grzybiczej dotyka dziesiątki pracowników młyna w Michigan

Lokalni urzędnicy służby zdrowia twierdzą, że epidemia grzybicza prawdopodobnie zainfekowała prawie 100 pracowników papierni w Michigan. Wiadomo, że infekcja jest spowodowana przez grzyby żyjące w glebie i rozkładającym się drewnie, ale w tej chwili źródło wybuchu epidemii jest niejasne.

Choroba nazywa się grzybicą grzybicaktórego nazwa pochodzi od blastomyce grzyby, które ją powodują. Ludzie zwykle zarażają się przez wdychanie zarodników, które zostały wyrzucone w powietrze, chociaż tylko u połowy z nich wystąpią objawy. Objawy te dotyczą zwykle układu oddechowego i obejmują gorączkę, kaszel, bóle mięśni i zmęczenie. Infekcje można leczyć środkami przeciwgrzybiczymi, ale osoby z osłabionym układem odpornościowym również mogą to zrobić Zwiększone ryzyko ciężkiej blastomykozy, ponieważ grzyb przemieszcza się poza płuca i może powodować komplikacje zagrażające życiu.

Urzędnicy ds. zdrowia publicznego hrabstw Delta i Menomine Najpierw bądź świadomy Od wybuchu epidemii pod koniec lutego u kilku pracowników papierni Billerud w Escanaba w stanie Michigan rozwinęły się nietypowe przypadki zapalenia płuc, które rozpoczęły się w styczniu. Z Ostatnio zaktualizowany W ubiegłym tygodniu zgłoszono 19 potwierdzonych przypadków grzybicy związanej z młynarstwem, podczas gdy stwierdzono kolejne 74 przypadki prawdopodobne. Około tuzina osób zostało hospitalizowanych, powiedział Gerald Keel, przewodniczący lokalnego 21. związku zawodowego United Steelworkers. Powiedzieć Detroit Free Press w zeszłym tygodniu.

Wydaje się, że jest to jedno z największych ognisk choroby grzybowej w stanie od jakiegoś czasu. Grzyb żyje we wschodniej części Stanów Zjednoczonych, ale najczęściej występuje w stanach środkowo-zachodnich, południowo-wschodnich i środkowo-zachodnich. Według urzędników ds. zdrowia w ciągu ostatnich pięciu lat w stanie Michigan zgłaszano tylko 26 przypadków grzybicy rocznie. Wiadomo jednak, że górny półwysep stanu, na którym znajduje się miejski młyn, był w przeszłości siedliskiem grzybów.

Obecnie nie wiadomo, ile osób przebywających na terenie zakładu było narażonych na kontakt z grzybem ani czy bezpośrednie zagrożenie minęło.

„Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników Escanaba jest naszym priorytetem numer jeden” – powiedział Brian Peterson, wiceprezes operacyjny młyna Billerud Escanaba w oświadczeniu wydanym przez urzędników służby zdrowia. „Chociaż źródło infekcji nie zostało zidentyfikowane, nadal traktujemy tę sprawę bardzo poważnie, postępujemy zgodnie z zaleceniami urzędników służby zdrowia i rządu oraz wdrażamy wiele proaktywnych kroków w celu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa naszych pracowników, kontrahentów i gości”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *