Wydaje się, że kontrowersyjny, sprzeczny z fizyką silnik kwantowy zaginął w kosmosie

Wydaje się, że kontrowersyjny, sprzeczny z fizyką silnik kwantowy zaginął w kosmosie

Zaginął eksperymentalny silnik kwantowy i przypuszcza się, że zaginął w kosmosie. Po tym, jak zespół utracił kontakt z satelitą, miał on się poruszać.

W listopadzie 2023 roku firma Rogue Space Systems wyniosła na orbitę satelitę Barry-1, gdzie został on przymocowany do rakiety SpaceX Falcon 9. Niestety pierwsza misja kosmiczna firmy nie przebiegła zgodnie z planem.

„Podczas startu i wczesnej fazy orbitowania mieliśmy ciągłe problemy z systemem zasilania autobusu” – wyjaśnił zespół w oświadczeniu. aktualizować„A po dwóch miesiącach operacji, pod koniec LEOP, straciliśmy kontakt z satelitą”.

Według zespołu kontakt utracono, zanim mogli przetestować kontrowersyjny silnik IVO, którego nazwa pochodzi od firmy IVO Ltd, która go opracowała. Plan zakładał przesuwanie kostek za pomocą silnika IVO, aby wykazać, że może on zapewnić napęd.

Silnik jest opisywany jako „silnik bezreakcyjny”, hipotetyczne urządzenie wytwarzające ciąg bez paliwa. Takie urządzenie byłoby rewolucyjne, pomogłoby nam szybciej dotrzeć do odległych miejsc w kosmosie i to bez użycia ogromnych ilości paliwa.

Podejmowano próby stworzenia takich urządzeń, a niektóre, takie jak EmDrive, twierdziły, że wytwarzają niewielką siłę ciągu. Ale takie urządzenia są bardzo kontrowersyjne, ponieważ wydają się zaprzeczać prawu zachowania pędu, a na każde działanie istnieje równa i przeciwna reakcja. Kolejne zespoły próbujące odtworzyć tajemniczy napęd wytwarzany przez EmDrive odkryły, że wszystko to można wyjaśnić zwykłą fizyką i wymuszeniem termicznym.

„Dzięki nowej konstrukcji skrajni i różnym punktom zawieszenia tego samego silnika byliśmy w stanie odtworzyć pozorne siły ciągu podobne do tych zmierzonych przez zespół NASA, ale także sprawić, że znikną one w punkcie zawieszenia”. Zespół wyjaśnił to niemieckiej stronie internetowej GrenzWissenschaft-Aktuell.

„Kiedy moc przepływa do EmDrive, silnik nagrzewa się. Powoduje to również wypaczenie elementów mocujących na skali, powodując przesunięcie skali do nowego punktu zerowego. Udało nam się temu zapobiec dzięki ulepszonej konstrukcji. Nasze pomiary obalają wszystkie roszczenia EmDrive o nie mniej niż 3 rzędy wielkości.

IWO jest Usta zacisnęły się Ale o tym, jak działa ich napęd Prawo Może wytworzyć siłę ciągu 52 mN na 1 wat energii elektrycznej. Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów, a biorąc pod uwagę, że silnik IVO zaginął w kosmosie, a prawa fizyki wciąż wykonują swoje zadanie, wydaje się mało prawdopodobne, że uda nam się je uzyskać w najbliższym czasie.

[H/T: Futurism]

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *