Wygląda na to, że NASA przywieziona z jednej z asteroid ma mnóstwo materiałów trudnych do wydobycia

Wygląda na to, że NASA przywieziona z jednej z asteroid ma mnóstwo materiałów trudnych do wydobycia

Pobieranie próbek przywiezionych przez misję OSIRIS-REx NASA z asteroidy Bennu postępuje wolniej niż oczekiwano ze względu na obecność większej ilości materiału, niż oczekiwano..

(Przeczytaj także: Chiny wyślą misję na Księżyc, aby pobrać próbki z jego drugiej strony)

Obfitość materiału odkryta po zdjęciu pokrywy pojemnika naukowego kapsuły, która dotarła na Ziemię 24 września oznacza, że ​​proces demontażu głowicy TAGSAM (Touch and Go Sample Acquisition Mechanism), w której znajduje się większość materiału asteroidy, miał Według agencji NASA to „systematyczny start”.

powiązane tematy

Po zgromadzeniu na Bennu trzy lata temu naukowcy mieli nadzieję znaleźć materiał asteroidowy w pojemniku na zewnątrz głowy TAGSAM, gdy zobaczyli cząsteczki powoli wyciekające z głowy przed magazynowaniem. Jednak rzeczywista ilość ciemnych cząstek wyścielających wnętrze pokrywy pojemnika i podstawę otaczającą TAGSAM jest „większa niż oczekiwano”.

(Przeczytaj także: NASA po raz pierwszy w swojej historii jest w stanie sprowadzić na Ziemię próbki z asteroidy)

„Największym problemem, przed jakim możemy stanąć, jest to, że zebranie dużej ilości materiału zajmuje więcej czasu, niż się spodziewaliśmy” – powiedział w oświadczeniu Christopher Sneed, zastępca głównego kuratora w Johnson Space Center należącym do NASA. . „Poza głową TAGSAM znajduje się mnóstwo bogatego materiału, który sam w sobie jest interesujący. To naprawdę niesamowite, że mamy tam cały ten materiał”.

Pierwsza próbka pobrana poza głową TAGSAM, na powierzchni awioniki, znajduje się teraz w rękach naukowców przeprowadzających szybką analizę, która umożliwi zrozumienie materiału Bennu i tego, czego możemy się spodziewać po ujawnieniu próbki. W dużych ilościach.

„Posiadamy wszystkie techniki analizy drobnoziarnistej, jakie możemy zastosować, aby faktycznie uporządkować sekwencjonowanie, niemal do skali atomowej” – powiedziała Lindsay Keller, członek zespołu zajmującego się analizą próbek OSIRIS-REx w Johnson Center.

(Przeczytaj także: Próbki z Ziemi asteroidy Bennu: Jaki wpływ ten materiał ma na naukę?)

W szybkim badaniu wykorzystanych zostanie kilka narzędzi, w tym skaningowa mikroskopia elektronowa (SEM), pomiary w podczerwieni i dyfrakcja promieni rentgenowskich (XRD), aby lepiej zrozumieć próbkę.

SEM zapewni analizę chemiczną i morfologiczną, natomiast pomiary IR powinny dostarczyć informacji o tym, czy próbka zawiera uwodnione minerały i cząstki bogate w substancje organiczne. Dyfrakcja promieni rentgenowskich jest wrażliwa na różne minerały obecne w próbce i pozwala na inwentaryzację minerałów i być może wskazanie ich proporcji.

W ciągu najbliższych kilku tygodni zespół kuratorów przeniesie głowicę TAGSAM do innego specjalistycznego pomieszczenia, gdzie przeprowadzi złożony proces demontażu, aby ostatecznie odsłonić pobraną próbkę, którą zawiera.

prasa europejska


You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *