Wyjechałem z prowincji bez mistrzostw świata

Wyjechałem z prowincji bez mistrzostw świata

Prowincja Alicante nie będzie gospodarzem żadnego meczu na Mistrzostwach Świata 2030. Zaledwie 40 lat po turnieju w 1982 roku, w którym zarówno Elche, jak i Alicante były mistrzami, a mając dwa stadiony, Estadio Martinez Valero i Rico Perez zostali zdyskwalifikowani z oferty iberyjskiej, którą Hiszpania i Portugalia wspólnie przygotowują do organizacji turnieju.

Będzie to bardzo szczególne wydarzenie dla FIFA, bo w 2030 roku minie 100 lat od pierwszych mistrzostw świata (Urugwaj, 1930). Wydaje się również, że jest głównym faworytem, ​​chociaż w Ameryce Południowej CONMEBOL pracuje nad kolejną wspólną nominacją, która mogłaby odegrać rolę uczczenia tego wydarzenia w tym samym miejscu, w którym rozpoczęła się historia Mistrzostw Świata FIFA.

Tak czy inaczej, prowincja Alicante nie powtórzy doświadczenia z 1982 roku. Przed 4 lipca wszystkie wnioski należy składać na hiszpańskie stadiony, które chciały wybrać miejsce na rok 2030 i W 14 wstępnie wybranych zwrotkach nie ma ani jednej z Elche, ani z Hercules. Główną przeszkodą dla obu była minimalna wymagana przez FIFA pojemność 40 000 widzów, której nie spełnia żaden ze stadionów Alicante. Trzeba było osiągnąć tę kwotę lub zgłosić projekt rozbudowy, coś, co zostało na przykład wykluczone z podmiotu franjiverde, który stawia inne priorytety w obliczu przebudowy, którą rozważa na swoim stadionie przed zwiększeniem pojemności.

Reprezentacje Belgii i Salwadoru podczas śpiewu na stadionie Martineza Valero. doskonały arjun


Bez możliwości posiadania miejsca, z Elche wykluczają również możliwość zamówienia opcji bycia jednym z sub-stadionów koncentracji i treningu na Mistrzostwa Świata, co można zobaczyć na dobre oczy w Alicante. Jak donosi gazeta Marca, 14 stadionów, które zdecydują się na organizację meczów turniejowych, jeśli wybrany zostanie kandydat iberyjski, to: Camp Nou i Cornella (Barcelona), Santiago Bernabeu i Metropolitano (Madryt), La Cartuja. (Sewilla), Nueva Condomina (Murcia), Gran Canaria (Las Palmas), La Rosalida (Malaga), Mestalla (Walencja), San Mames (Bilbao), Anoeta (San Sebastian), La Romareda (Saragossa), El Molinon (Gijon). ))) i Riazor (La Coruña). Pierwotnym pomysłem jest posiadanie jedenastu stadionów hiszpańskich i trzech portugalskich (dwa w Lizbonie i jeden w Porto).

Wraz z Elche i Alicante, w związku z Mistrzostwami Świata 1982, padły stadiony Vigo, Oviedo i Valladolid. W najbliższy czwartek zaplanowano spotkanie przedstawicieli Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej, klubów i władz politycznych, aby popchnąć projekt do przodu. Trzeba pamiętać, że przed tym stuleciem turnieju odbędą się jeszcze dwa Puchary Świata w Katarze (od listopada), Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Kanadzie (2026).

Pierwszy pokaz i historyczne zwycięstwo Maradony

Tego lata przypada 40. rocznica jednego z najważniejszych wydarzeń we współczesnej historii hiszpańskiego sportu: obchodów Mistrzostw Świata FIFA 1982. Mistrzostw Świata Naranjito. Puchar Świata Paolo Rossi. I oczywiście Puchar Świata w Elche i Alicante.

Z tej okazji Prowincja jest reprezentowana podwójnie, z Estadio Martínez Valero i Rico Pérez jako dwoma z 17 miejsc.. Przeprowadzono gry, które do dziś stanowią historię jednego z największych wydarzeń na świecie.

Reprezentacja Argentyny przed rozpoczęciem meczu na stadionie Rico Pereza. doskonały arjun


W Alicante odbyły się trzy mecze, z których dwa zrównały się z grupą C i finałem pocieszenia. Argentyna grała w pierwszych dwóch meczach, a młody Maradona świętował swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata z Rico Perezem, pokonując Węgrami 4:1 z deblą i Salwador 2-0. W ten sposób Albiceleste, który był mistrzem w 1978 r., a będzie w 1986 r., odzyskał porażkę pierwszego dnia. W meczu o trzecie miejsce Polska pokonała Francję (3-2).

Ze swojej strony Martinez Valero gościł trzy mecze odpowiadające również grupie C. W pierwszym Węgrzy pokonali Salwador 10:1, w największym zwycięstwie w historii mundialu. W pozostałych meczach Belgia pokonała Salwadorczyków (1:0) i zremisowała (1:1) z Węgrami, którzy odpadli mimo rekordu.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *