Wyłącz tę opcję na iPhonie, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo i prywatność

Wyłącz tę opcję na iPhonie, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo i prywatność

Prywatność w Internecie jest coraz ważniejszym aspektem naszej codziennej interakcji z technologią. Zwłaszcza jeśli chodzi o nasze urządzenia mobilne, na których przechowujemy dużą ilość danych osobowych.

IPhone, jedno z najpopularniejszych urządzeń na świecie, w ostatnich latach zintegrował ważne funkcje chroniące prywatność swoich użytkowników. Ta ciągła poprawa bezpieczeństwa jest kamieniem węgielnym doświadczenia Apple.

Teraz wyobraź sobie, że przeglądasz aplikację i nagle pojawia się powiadomienie z pytaniem, czy chcesz, aby aplikacja śledziła Twoją aktywność. Ta bezpośrednia interakcja oddaje kontrolę w ręce użytkownika, co stanowi dużą zmianę w porównaniu z poprzednimi praktykami.

Funkcja przejrzystości śledzenia aplikacji, wprowadzony w iOS 14.5 i rozwijany w kolejnych wersjach, jest wyraźnym przykładem tego zaangażowania w ochronę prywatności. Ta funkcja pozwala użytkownikom zdecydować, czy zezwolić aplikacjom na śledzenie ich działań i dostęp do ich danych.

Ta funkcja nie tylko przyniosła korzyści użytkownikom, ale także wyprodukowała Zauważalne zmiany w branży technologicznej. Firmy takie jak Meta wyraziły obawy dotyczące wpływu tej funkcji na ich usługi Zyski z reklam.

Według raportu Financial Times z 2021 r. Kolekcja wg CNET, Platformy takie jak Snapchat, Facebook, Twitter i YouTube łącznie mogą stracić około 9,85 miliarda dolarów ze sprzedaży reklam dzięki tej funkcji.

Jak aktywować funkcję przezroczystości w aplikacjach śledzących na iPhonie

Aby aktywować tę opcję, użytkownicy iPhone'a mogą przejść do Ustawień, Prywatności, Śledzenia i wyłączyć opcję umożliwiającą aplikacjom żądanie śledzenia. Spowoduje to automatyczne zablokowanie żądań śledzenia z nowych aplikacji i uniemożliwi im dostęp do kluczowych informacji wykorzystywanych w reklamach.

W środowisku, w którym coraz bardziej ceniona jest prywatność, zrozumienie i korzystanie z takich funkcji, jak przejrzystość śledzenia aplikacji na iPhonie, jest niezbędne. Narzędzie to oddaje władzę w ręce użytkownika, zgodnie z trendami w zakresie prywatności zarówno w Europie, jak i na świecie

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *