Wymagania dotyczące podróży do krajów w Europie

Turystyka zaczyna przygotowywać się do letniej kampanii. Wiele krajów znosi ograniczenia dotyczące podróżowania, chociaż inne utrzymują je w niektórych obszarach, w których wirus jest nadal rozpowszechniony.

Zgodnie z UE, Paszport Covid lub jego oficjalna nazwa, powstaje Europejski Certyfikat Cyfrowy Covid, który działa już w Niemczech, Grecji, Chorwacji, Danii, Polsce, Czechach i niektórych krajach członkowskich. Bułgaria. W Hiszpanii certyfikat jest ważny przez rok i wygaśnie 7 czerwca.

Jednak niektórzy Hiszpanie zdecydują się na wyjazd za granicę, zwłaszcza do Europy, ze względu na bliskość. Poniżej wyjaśniono przepisy głównych krajów wraz z najnowszymi przekazanymi przez nie informacjami.

Portugalia
30 kwietnia skończyły się ograniczenia drogowe między Hiszpanią a Portugalią, więc nie były już potrzebne żadne dowody, aby wjechać do portugalskiego kraju. Oczywiście, robiąc to samolotem, ujemny PCR będzie wymagany do 72 godzin przed wylotem. Dodatkowo, jeśli podróżujesz na Azory i masz więcej niż tydzień pobytu, test będzie wymagany po sześciu dniach.

Francja
Wypełnij oświadczenie, że koronawirus nie został przeniesiony, a Francja wymaga ujemnego wyniku PCR z 72-godzinnym wyprzedzeniem. Podobnie pasażer zgadza się na wykonanie dodatkowych testów.

Włochy
Każdy podróżny, który chce podróżować do Włoch, musi zostać poddany negatywnemu badaniu PCR z 72-godzinnym wyprzedzeniem; Obowiązują również testy antygenowe. Jeśli nie, konieczne jest izolowanie przez 10 dni do testów. Podobnie od 24 maja cyfrowi podróżnicy będą musieli wypełnić formularz lokalizacyjny.

Austria
Podróż jest zatwierdzona z Hiszpanii, chociaż negatywny wynik PCR należy złożyć 72 godziny wcześniej lub test antygenowy wykonany 48 godzin wcześniej. Z drugiej strony istnieją alternatywy, takie jak przedstawienie dokumentu, że koronawirus przeszedł w ciągu ostatnich 6 miesięcy lub posiadanie przeciwciał w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Podobnie ważna jest również karta szczepień.

Niemcy
To jest podobne do pomiarów austriackich. Testy antygenowe i PCR są ważne, chociaż te z zagrożonych wspólnot autonomicznych powinny brać pod uwagę konieczność wykonania 10-dniowej izolacji, choć zależy to od wyników stanów, dlatego należy się z nią konsultować. Nie tylko Kantabria i Kastylia-La Mancha w tym czasie. Wreszcie, ważne jest pełne świadectwo szczepienia lub przejścia choroby w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, a także przeciwciała.

Belgia
Aby podróżować do Belgii, należy w ciągu 72 dni przejść negatywną reakcję PCR, aby dotrzeć do kraju. W końcu istnieje sygnalizacja świetlna, która zabarwia kraje na zielono, pomarańczowo lub czerwono w zależności od poziomu narażenia na wirusy. Jeśli chodzi o Hiszpanię, to wszystko jest czerwone, więc konieczne jest 10 dni izolacji. Siódmego dnia przeprowadza się test antyrządowy iw przypadku negatywnym zostaje sparaliżowany. Istnieją jednak obszary, które są w kolorze pomarańczowym, a mianowicie Galicja, Asturia, Kantabria, Nawarra, Estremadura, Wspólnota Walencji, Baleary, Ciota i Wyspy Kanaryjskie.

Holandia
Do podróży wymagana jest negatywna reakcja PCR – ważna przez 72 godziny i 24 godziny na podróż. Ponadto od 1 czerwca wszyscy turyści z obszaru wysokiego ryzyka będą zobowiązani do zapewnienia obowiązkowej izolacji z Hiszpanią (z wyjątkiem Balearów i Wysp Kanaryjskich, które nie są zobowiązane do przedstawienia dowodu lub izolacji).

Dania
Wymagany jest ujemny test PCR lub test antygenowy przed 48 godzinami. Ponadto dozwolona jest pełna certyfikacja szczepień.

Wielka Brytania
Hiszpania jest na bursztynowej liście. W związku z tym wymagane są trzy testy rządowe. Jeden przed przyjściem; Następnie analiza szczepów drugiego dnia przybycia, a drugiego dnia ósmego. Wszystko to (dwa ostatnie) kosztowało 21 210 i musiało być opłacone przez pasażerów. Dlatego każdy, kto przyjeżdża do Wielkiej Brytanii, będzie musiał przejść 10 dni izolacji.

Irlandia
Musisz mieć negatywny wynik PCR przed podróżą do Irlandii, a także wypełnić formularz lokalizacji pasażera. Ponadto wymagane są dwa tygodnie izolacji. Te dni można skrócić do pięciu negatywnym testem antyrządowym.

szwajcarski
Wymagany jest negatywny wynik PCR, wykonany na 72 godziny przed podróżą lub w przypadku braku pełnego świadectwa szczepienia przeciwko Covit-19 lub dokumentu poświadczającego, że choroba ustąpiła w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Polska
Negatywny PCR lub antygeny są wymagane w ciągu ostatnich 48 godzin podróży. Ci, którzy go nie mają, będą musieli przejść 10 dni izolacji.

Szwecja
Szwecja zezwala na testowanie PCR lub antygenu w ciągu ostatnich 48 godzin.

Norwegia
Norwegia to kolejny kraj z dużym natężeniem ruchu do sortowania krajów. Hiszpania jest czerwona, więc należy podjąć następujące kroki: Przedstaw negatywny wynik PCR, przeprowadzony w ciągu ostatnich 24 godzin. Jeśli się nie pojawisz, nie będziesz mógł wjechać do kraju. Ponadto test PCR jest obowiązkowy przy wjeździe do kraju. Będzie również możliwość rejestracji przed wyjazdem.

Grecja
W przypadku braku pełnego harmonogramu szczepień, na 72 godziny przed podróżą należy wykonać test PCR. Należy wziąć pod uwagę, że podróżny raz w kraju, po przyjeździe, może zostać poddany szybkiej kontroli.

Węgry
Cudzoziemcy nie mają wstępu, więc mogą podróżować tylko obywatele tego kraju.

Rumunia
Hiszpania znajduje się na liście krajów zielonych, więc nie ma potrzeby przedstawiania negatywnego testu antyrządowego lub izolacji.

Malta
Wszyscy pasażerowie muszą mieć swój negatywny wynik PCR z 72-godzinnym wyprzedzeniem. W przypadku jego braku musisz udać się na 14-dniową izolację lub przystąpić do testu po przyjeździe do kraju.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *