Wystrzelenie rakiety Falcon 9 oznacza nowy rok eksploracji kosmosu na przylądku Canaveral

Wystrzelenie rakiety Falcon 9 oznacza nowy rok eksploracji kosmosu na przylądku Canaveral

Wraz z udanym startem SpaceX Falcon 9 w czwartek po południu oficjalnie rozpoczyna się sezon startowy 2022 roku. Będzie tłoczno. W tym roku Centrum Kosmiczne im. Kennedy’ego w dużej mierze skupi się na eksploracji kosmosu, większych rakietach i Księżycu. Istnieje wiele startów na Księżyc. Co jest ekscytujące, ponieważ od bardzo dawna nie umieszczaliśmy niczego na Księżycu. A księżyc jest wielkim celem, ponieważ wracają Rosjanie, Japończycy, Koreańczycy i Hindusi. Dale Ketcham z Space Florida powiedział, że księżyc będzie zajęty w tym roku. Dla NASA Artemis to program z księżycem w zasięgu wzroku. W tym roku nie dotknie powierzchni księżyca. Ale wykona swój pierwszy testowy start i poleci wokół Księżyca, ale tym razem bez astronautów. Jest to największy tego typu statek kosmiczny, którego start zaplanowano na marzec. Start SpaceX Falcon 9 rozpoczął się dzisiaj w Kennedy Space Center. Kolejna partia satelitów Starlink, choć nie jest nową częścią trwającego programu satelitarnego Internetu, sposób, w jaki docierają na orbitę, nie był zbytnio wykorzystywany z Przylądka. Używany tylko kilka razy od lat 60. XX wieku. Uwolnienie polarne oznacza, że ​​więcej ludzi na południowej Florydzie może je zobaczyć. Ten sam efekt przyniesie przyszły start w nocy. „Będą wspaniałe widoki. A to naprawdę pomoże przyciągnąć ludzi na południowej Florydzie i lepiej docenić interesariuszy programu kosmicznego Florydy” – powiedział Ketcham.

Wraz z udanym startem SpaceX Falcon 9 w czwartek po południu oficjalnie rozpoczyna się sezon startowy 2022 roku.

I będzie zajęta.

W tym roku Kennedy Space Center skupi się na eksploracji kosmosu, większych rakietach i Księżycu.

„Wszystko w Cape naprawdę zaczyna się pojawiać. Istnieje wiele startów na Księżyc. Co jest ekscytujące, ponieważ od bardzo dawna nie umieszczaliśmy niczego na Księżycu. A Księżyc jest dużym celem, ponieważ Rosjanie wracają Japończycy, Koreańczycy, Indianie, więc Księżyc będzie w tym roku zajęty” – powiedział Del Ketcham z Space Florida.

Dla NASA Artemis to program z księżycem w zasięgu wzroku. W tym roku nie dotknie powierzchni księżyca.

Ale przeprowadzi swój pierwszy testowy start i będzie latał wokół Księżyca, tym razem bez astronautów. Jest to największy tego typu statek kosmiczny, którego start zaplanowano na marzec.

Start SpaceX Falcon 9 rozpoczął się dzisiaj w tym roku w Kennedy Space Center. Wystrzelił kolejny zestaw swoich satelitów Starlink.

Chociaż nie jest to nowa część trwającego internetowego programu satelitarnego, sposób, w jaki osiąga on orbitę, nie był zbytnio wykorzystywany z Przylądka. Był wielokrotnie używany od lat 60. XX wieku.

To był start polarny, co oznacza, że ​​więcej ludzi na południowej Florydzie może to zobaczyć. Ten sam efekt przyniosą przyszłe premiery w nocy.

„Będą wspaniałe widoki. To naprawdę pomoże przyciągnąć ludzi na południowej Florydzie i lepiej doceni, że są oni bardzo zaangażowani w program kosmiczny Florydy” – powiedział Ketcham.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.