Wystrzelenie rakiety NASA w Wallops Flight Facility zostało opóźnione z dzisiaj na sobotę

Wystrzelenie rakiety NASA w Wallops Flight Facility zostało opóźnione z dzisiaj na sobotę

Jeśli planujeszBudzę się dziś na niebie Patrzeć na Rakieta NASA Do wystrzelenia z Urządzenie do latania Wallopsa W Wirginii musisz ponownie poczekać przynajmniej jeden dzień.

dystans Sześć opóźnień w ciągu ostatniego tygodnia – Większość z nich była związana z niekorzystnymi warunkami pogodowymi, takimi jak zachmurzone niebo czy wiatry na wyższych poziomach – NASA postanowiła odłożyć planowany start w piątek wieczorem podczas oceny pocisku pod kątem potencjalnych uszkodzeń.

Na razie NASA ma nadzieję, że będzie mieć Brant Black XII Pocisk z wyrzutni nie później niż o 20:10 w sobotę 15 maja.

Pocisk uwolni substancję chemiczną, która utworzy dwie nieszkodliwe chmury pary w ramach misji badania energii i pędu w różnych regionach atmosfery.

NASA mówi Rakieta i chmury zielonkawo-fioletowej pary Może być przez chwilę widoczny z New Jersey, Pensylwanii, Nowego Jorku i innych wschodnich stanów, a także z Bermudów – regionu, w którym spodziewane jest uwolnienie oparów baru w niebo.

Początkowo rakieta miała wystrzelić w zeszły piątek, 7 maja, ale wystrzelenie zostało opóźnione o kilka godzin wcześniej ze względu na warunki pogodowe we wschodniej Wirginii, gdzie znajduje się Wallops Flight Facility.

Uruchomienia zostały przełożone na soboty, niedziele i poniedziałki Wiatry górnego poziomu myją go Uznano to za niebezpieczne dla zadania.

We wtorek wieczorem, gdy rakieta znajdowała się na platformie startowej i warunki początkowo wydawały się sprzyjające, start został odwołany o około jedną minutę, aby wystrzelić w 40-minutowe okno startowe, ponieważ niebo na Bermudach i na obiekcie lotniczym Wallops było uważane za bardzo pochmurny.

NASA przełożyła swój następny planowany start, w środę wieczorem, mówiąc, że potrzeba czasu na przeprowadzenie inspekcji po tym, jak pocisk „skontaktował się ze wsparciem wyrzutni” podczas przygotowań do startu w obiekcie lotniczym agencji.

za Urzędnik NASA powiedział Newsweekowi Konstrukcja nośna uwzględniona w wypadku była „metalową zębatką podtrzymującą szynę startową”.

„Z wielką ostrożnością postanowiono sprawdzić bezpieczeństwo silnika, tajne połączenia i podziały między silnikami, aby upewnić się, że wszystko jest w dobrym stanie do lotu” – powiedział urzędnik Newsweek, dodając, że jest to normalne, że tego typu misja naukowa ma opóźnienia ”.

Ta mapa pokazuje, kiedy rakieta NASA może być widoczna po wystrzeleniu z Wallops Flight Facility we wschodniej Wirginii. W ramach misji NASA twierdzi, że dwie chmury parowe utworzą się na północ od Bermudów około 9 minut i 30 sekund po wystrzeleniu i mogą być również widoczne ze wschodnich Stanów Zjednoczonych i Bermudów.NASA

Jeśli premiera rozpocznie się zgodnie z planem w sobotę, można ją obejrzeć o godz Transmisja wideo na żywo z NASA.

Jeśli mieszkasz we wschodnich Stanach Zjednoczonych, będziesz potrzebować wyraźnego widoku na to, która część nieba pokrywa się ze wschodnią Wirginią. Dla New Jersey jest to południowo-wschodnie niebo.

Dziękujemy, że liczysz na to, że będziemy dostarczać wiadomości lokalne, którym ufasz. Prosimy o rozważenie wsparcia NJ.com Z opcjonalną subskrypcją.

Len Melisurgo jest dostępny pod adresem [email protected].

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *