Wytrwałość bije rekord samodzielnej odległości na Marsie

Wędrowiec wytrwałość NASA została nazwana jednym z najbardziej zapadających w pamięć pojazdów eksploracyjnych poruszających się po powierzchni Mars. Teraz robot właśnie pobił rekord najdłuższego dystansu przebytego przez jeden z tych pojazdów na Czerwonej Planecie, zgodnie z oświadczeniem Jet Propulsion Laboratory z Pojemnik.

Łazik zmierza obecnie do swojego ostatecznego celu, delty rzeki Jezero, w odległości 5 km od miejsca lądowania. Najważniejszym punktem tej przygody jest to, że samochód przejechał 330 metrów w ciągu jednego dnia, przy minimalnej pomocy techników na ziemi.

Pojemnik

Osoby kierujące robotem na odległość używają okularów 3D i obrazów 3D do określania swojej pozycji na Marsie i monitorowania terenu z większą dokładnością. W ten sposób zespół wybiera różne punkty docelowe, w których może poruszać się wytrwałość. Jednak droga, którą poruszasz się po tych punktach, jest określana przez pojazd poprzez jego autonomiczny system jazdy.

W ten sposób pojazd może zidentyfikować pewne zagrożenia lub przeszkody pojawiające się na drodze, takie jak wyboje, nieregularne skały lub luźny piasek, i określić najlepszy sposób ich uniknięcia w czasie rzeczywistym, bez pomocy człowieka. Jednym z elementów, który odróżnia go od innych odkrywców, jest to, że potrafi podejmować decyzje, gdy jego koła są w ruchu.

Według NASA wytrwałość osiąga prędkość 0,160 km/h i może pokonywać ponad 270 metrów dziennie. Naukowcy uważają, że w dorzeczu rzeki Jezero, miejscu docelowym, kiedyś znajdowały się ulewne wody. Po drodze łazik zbiera próbki gleby i skał, które zostaną przeanalizowane przez przyszłe misje na Marsa.

Rekomendacje wydawców
You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.