Xiaomi chce się wyróżnić i uzyskać patent na modułowy telefon komórkowy, na który można zmienić aparat lub baterię | smartfony

Idź SStandardowe smartfonyOd czasu do czasu słyszysz o tym ponownie. W przeszłości widzieliśmy różne przykłady. Weźmy na przykład Phonebloks autorstwa holenderskiego projektanta Dave’a Hackensa. W 2016 roku ten projekt się zawiesił, gdy Google niespodziewanie wycofał się. Holenderski producent Fairphone również zastosował wymienne jednostki, choć w innym celu.

za Nowy patent pokazuje, jak Xiaomi przygotowuje się do potencjalnego rozwoju modularnego smartfona Po tym, jak firma uzyskała w zeszłym tygodniu patent na potencjalny przyszły smartfon z dwoma układami scalonymi z obrotowym wysuwanym aparatem.

Smartfon Xiaomi składa się z kilku modułów

W lutym 2020 r.Pekin zaprezentował Xiaomi Mobile Software Co. Sp. z o.o. Patent Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) na „urządzenie elektroniczne”. Dokumenty zostały opublikowane niedawno, 29 kwietnia 2021 r., I znajdują się również w bazie danych Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) w celu ochrony technologii chronionych patentami na całym świecie.

Szczegółowo opisuje obszerną dokumentację a Smartfon Xiaomi zbudowany jest z kilku modułów, a dokładnie trzech. Standardowy telefon Xiaomi składa się z kilku modułów.

  • Jednostka 1 (u góry): Zawiera płytę główną i system kamer.
  • Druga jednostka (środkowa część): Mieści baterię.
  • Trzecia jednostka: To tworzy dolną część telefonu.

Jednostki Łatwo wymienne Może zawierać Dodatkowe funkcje. Pomyśl na przykład o pliku Głośnik lub moduł zoomu kamery.

Co najmniej dwa moduły zawierają ekran, który po połączeniu tworzy duży panel wyświetlacza, bez widocznej szczeliny, zgodnie z dokumentami. To jest układ pełnoekranowy. za System szyn pozwala jednostkom przesuwać się jedna na drugiej. Można to poprawnie naprawić tylko w jeden sposób. Po prawidłowym zainstalowaniu urządzenia stykają się ze sobą i można obsługiwać sprzęt.

Standardowy smartfon z kamerą na dole ekranu

Ten modułowy telefon nie będzie zawierał pliku Aparat fotograficzny Z tyłu. Zintegruje również aparat do selfie. Z dokumentacji nie wynika jednak, jaki aparat będzie włączony. Oba będą możliwe, wreszcie wiadomo już, że Xiaomi chce w tym roku ogłosić swój pierwszy smartfon z aparatem pod ekranem. Firma nawet niedawno opatentowała obrotową kamerę pod ekranem.

Xiaomi Mogę dodać do tego warianty, uruchamiając wiele jednostek. Jeden z prostą konfiguracją przedniego i tylnego aparatu oraz bardziej zaawansowanym wariantem. To niewątpliwie jedna z głównych zalet smartfonów modułowych. Użytkownicy mogą stosunkowo łatwo zastąpić żądane funkcje, zmieniając moduły.

Krótko mówiąc, główny powód, dla którego Xiaomi opracował ten modułowy smartfon, wydaje się być podobny do tego z Fairphone. Ułatwiając wymianę pojedynczej jednostki, możesz to zrobić Oszczędź na kosztach naprawOpisuje dokumenty.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *