Xiaomi, vivo i Oppo będą miały funkcję przesyłania danych i plików między tymi urządzeniami

Xiaomi, vivo i Oppo będą miały funkcję przesyłania danych i plików między tymi urządzeniami

19:37

Producenci Xiaomi, vivo i Oppo osiągnęli porozumienie ws Ułatw migrację danych między telefonamiz narzędziem umożliwiającym przesyłanie danych i informacji z aplikacji innych firm z jednego urządzenia na drugie.

Trzej producenci spotkali się w sierpniu 2019 r., aby stworzyć bezprzewodowy system przesyłania danych dla urządzeń peryferyjnych, który obiecuje wymianę plików (zdjęć, dokumentów, filmów, kontaktów itp.) przez Bluetooth z prędkością do 20 megabajtów na sekundę.

Może Cię to zainteresować: Twitter Blue jest teraz dostępny w Kolumbii: ceny i funkcje

Kilka miesięcy później, w maju 2020 r., firmy technologiczne utworzyły sojusz w celu opracowania protokołu transmisji „peer-to-peer” (P2P) i sieci Wi-Fi,Umożliwi wysyłanie plików nawet bez połączenia z siecią komórkową lub domową.

Ten sojusz ogłosił teraz rozwój Nowa funkcja, która przyspieszy przesyłanie danych z aplikacji innych firm między urządzeniami. Oznacza to, że na przykład historia wiadomości WhatsApp może być automatycznie przenoszona z jednego telefonu komórkowego na inny.

To narzędzie będzie szczególnie przydatne dla użytkowników w ChinachJednak ze względu na ograniczenia nałożone przez ich rząd nie mogą korzystać z kopii zapasowych Google, stwierdza Android Authority.

To samo medium się rozwinęło, co potwierdziło Oppo Funkcjonalność przyspieszająca migrację danych będzie ograniczona do krajów azjatyckich I nie planują ekspansji na inne rynki.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *