Yassin Al-Wahdadi i Sara Andres zdobywają dwa medale dla Hiszpanii | zadowolenie

Yassin Al-Wahdadi i Sara Andres zdobywają dwa medale dla Hiszpanii |  zadowolenie

Niewidomy sportowiec Yassin Al-Wahdadi Zdobył swój drugi i ósmy medal dla reprezentacji Hiszpanii na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce Paraolimpijskiej odbywających się w Paryżu, zdobywając srebrny medal w teście na 1500 m w kategorii T13 z wynikiem 4’00″92.

Moje samozwańcze bruzdy Mistrz świata w biegu na 5000m.zdobył swój drugi medal w emocjonującym wyścigu, który był bardzo taktyczny i rozstrzygnął się dopiero na ostatnim etapie, gdzie hiszpański lekkoatleta pokonał trzech rywali w spektakularnym wyścigu.

Przed Ouhdadim wielki faworyt, wicemistrz igrzysk paraolimpijskich, zdobył złoty medal Roei JabaliZ Tunezji (4’00” 23), podczas gdy na brązowym podium towarzyszył im Algierczyk Abdellatif Baka (4’01” 13).

Z drugiej strony Madryt Sara Andres W czwartek ogłoszono drugie miejsce w Mistrzostwach Świata na 100 m osób niepełnosprawnych fizycznie w kategorii T64 podczas Mistrzostw Świata IAAF w Lekkoatletyce, które odbędą się na Stade Charlete w Paryżu.

Sara Andres (36 l.) dotarła do finału z drugą najlepszą notą w eliminacjach (12,95), ustępując jedynie Holendrom. Fleur Jung (12.45) Wielki faworyt do złotego medalu po zdominowaniu ostatniego wyścigu z czasem 12.47.

Sportowiec z Madrytu, który następnie używa protez na obu nogach Wypadek drogowy w 2011 roku spowodował, że miała podwójną amputację Poniżej kolan zajęła drugie miejsce z czasem 12,83 punktu, o jeden mniej niż Kanadyjka Marisa Papaconstateanu, która zdobyła brąz z wynikiem 12,95 punktu.

Srebrna medalistka poszerza listę zwycięzców o Sarę Andres, która rywalizowała na Mistrzostwach Świata 2017 w Londynie. Zdobył dwa brązowe medale na 200 i 400 metrówczyli ten sam metal, który został zawieszony na Mistrzostwach Europy 2021 w Polsce na 100.

Z dodanym dzisiaj poniedziałkiem, Hiszpania ma już na swoim koncie 9 medali, 2 złote (Adiaratou Iglesias i Yassine Ouhdadi), 4 srebrne (Iglesias, Ouhdadi, Gerard Descarrega i Sara Andrés) i 3 brązowe (Judith Tortosa, Joan Munnar i Álvaro del Amo). Ta ilość minerałów przewyższa już wszystko, co osiągnięto na Mistrzostwach Świata w Dubaju cztery lata temu (8) i dorównuje Hiszpanii w lekkiej atletyce na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio.

różne agencje

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *