YouTube ułatwi słuchanie muzyki dzięki nowym elementom sterującym odtwarzaniem

YouTube testuje nową dynamikę, która ułatwi użytkownikom słuchanie muzyki z aplikacji.

Zamiast zachęcać użytkowników do przejścia na YouTube Music, planuje zintegrować sterowanie odtwarzaniem muzyki z aplikacją.

Nowe sterowanie słuchaniem muzyki w YouTube

Chociaż YouTube Music jest następcą Muzyki Google Play, użytkownicy nadal używają YouTube do słuchania muzyki od czasu do czasu. A ciągłe przypomnienia Google o przełączeniu się na odtwarzacz YouTube Music nie wydają się powstrzymywać nas przed opuszczeniem aplikacji YouTube.

Dlatego YouTube testuje Plan B, aby zaspokoić potrzeby użytkowników, którzy wolą słuchać muzyki w YouTube. Jak wspomniano w 9To5Google, YouTube testuje nowe elementy sterujące, aby przekształcić aplikację w odtwarzacz muzyki.

Więc zastąpią podstawowe sterowanie youtube Bardziej kompletny i funkcjonalny wybór, którego potrzebują użytkownicy podczas odtwarzania muzyki. Oczywiście będzie to dynamiczne, które będzie aktywowane tylko wtedy, gdy użytkownik odtworzy teledysk.

W takim przypadku YouTube zasugeruje użytkownikowi otwarcie elementów sterujących muzyką, a opcje „przejdź do przodu i do tyłu” przez 10 sekund, a także „następny i poprzedni”, aby przewijać utwory, zostaną automatycznie wyświetlone pod filmem. W nowym interfejsie dostępne są również opcje „Lubię to”, zapisywanie wideo w bibliotece lub zmiana szybkości odtwarzania. Oczywiście tytuł piosenki i nazwisko autora.

Wdrożenie tych kontroli pozwoli uniknąć konieczności ciągłego przełączania aplikacji lub poddawania się istniejącemu odtwarzaczowi YouTube. W tej chwili ta nowa dynamika jest testowana, więc będziemy musieli poczekać, aby zobaczyć, czy YouTube zdecyduje się wdrożyć ją na stałe w przyszłości.

Z drugiej strony należy pamiętać o tym, że stanie się to funkcją premium, więc tylko subskrybenci YouTube będą mogli uzyskać nowe sterowanie muzyką.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *