YouTube wprowadza nowe zasady dotyczące treści związanych z zaburzeniami odżywiania

YouTube wprowadza nowe zasady dotyczące treści związanych z zaburzeniami odżywiania

Nowy Jork (CNN) We wtorek YouTube ogłosił szereg zmian w sposobie obsługi treści związanych z zaburzeniami odżywiania.

Platforma już dawno usunęła treści, które gloryfikują lub promują zaburzenia odżywiania, a wytyczne dla społeczności YouTube będą teraz blokować również treści, które obejmują zachowania takie jak oczyszczanie po jedzeniu lub nadmierne liczenie kalorii, do naśladowania których użytkownicy z grupy ryzyka mogliby zostać zainspirowani. W przypadku filmów, które przedstawiają takie „naśladowalne zachowania” w kontekście zdrowienia, youtube Treści będą mogły pozostać w Witrynie, ale będą ograniczone do zalogowanych użytkowników w wieku powyżej 18 lat.

Zmiany zasad, opracowane w porozumieniu z National Eating Disorders Association i innymi organizacjami non-profit, mają na celu zapewnienie, że „YouTube tworzy przestrzeń dla społeczności i odzyskiwania zasobów, jednocześnie chroniąc naszych widzów” — powiedział Garth Graham, globalny szef ds. opieki zdrowotnej w YouTube CNN, w wywiadzie.

„Zastanawiamy się, w jaki sposób nawlec igłę pod kątem kluczowych rozmów i informacji, które ludzie mogą mieć”, powiedział Graham, „pozwalając ludziom usłyszeć historie o wyzdrowieniu i pozwalając ludziom usłyszeć informacje edukacyjne, ale także uznając, że te informacje są prezentowane. ..także może być katalizatorem.” „.

Zmiany pojawiają się, gdy platformy mediów społecznościowych borykają się z problemami Zwiększona kontrola Ze względu na wpływ na zdrowie psychiczne użytkowników, zwłaszcza młodych ludzi. W 2021 roku prawodawcy zadzwonili Instagram i YouTube w celu promowania kont zawierających treści przedstawiające ekstremalną utratę wagi i dietę wśród młodszych użytkowników. TikTok spotkał się z krytyką ze strony grupy zajmującej się bezpieczeństwem online przejęte Aplikacja dostarczała nastolatkom treści związane z zaburzeniami odżywiania (chociaż platforma zakwestionowała badania). Śledzą również wiele aktualizacji, które YouTube wprowadził w ostatnich latach, aby rozwiązać ten problem mylna informacja O kwestiach medycznych, takich jak aborcja i Szczepionki.

Oprócz usunięcia lub ograniczenia niektórych filmów ze względu na wiek, YouTube planuje dodać tablice kierujące widzów do zasobów kryzysowych pod treściami związanymi z zaburzeniami odżywiania w dziewięciu krajach, z planami rozszerzenia na więcej obszarów. A kiedy film twórcy zostanie usunięty z powodu naruszenia zasad dotyczących zaburzeń odżywiania, Graham powiedział, że YouTube prześle mu zasoby, jak tworzyć treści, które z mniejszym prawdopodobieństwem wyrządzą szkodę innym widzom.

Jednak, podobnie jak w przypadku wielu zasad dotyczących mediów społecznościowych, wyzwaniem często nie jest ich wprowadzenie, ale egzekwowanie. Wyzwanie, jakie może napotkać YouTube, oznacza na przykład filmy prorefundowane. YouTube powiedział, że zacznie egzekwować tę politykę na całym świecie w nadchodzących tygodniach i planuje korzystać zarówno z moderacji ludzkiej, jak i automatycznej, aby przeglądać filmy i ich kontekst.

„To złożony problem zdrowia publicznego społeczności [issues]Graham powiedział: „Nigdy nie chciałem być perfekcjonistą, ale aby zrozumieć, że musimy być proaktywni, musimy być rozważni… Dojście do tego zajęło nam trochę czasu, ponieważ chcieliśmy opracować proces, który miał różne warstwy i zrozumienie wyzwań”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *