Z 270 zarejestrowanymi zespołami i ponad 1200 przejechanych kilometrów, Rajd we Wrocławiu kończy się w edycji 2023.

Z 270 zarejestrowanymi zespołami i ponad 1200 przejechanych kilometrów, Rajd we Wrocławiu kończy się w edycji 2023.

Pasja do czystego off-roadu nie zna granic, aw Polsce już od roku sprawdza się na tradycyjnym zlocie Breslau, najstarszej imprezie tego kalibru w Europie. Takie jest jego zapotrzebowanie, że wielu kierowców określa rajd jako „Dakar Europy” ze względu na wysoki poziom profesjonalizmu.

W tej edycji 2023 trasa o długości 1250 km, nierówność terenu, wysokie nachylenia torów, duża produkcja pojazdów i pogoda w okolicy stanowią główne zmiany w najbardziej ekscytującym teście i klasyfikacji. Aż do ostatniego dnia.

W tym roku 270 drużyn wzięło udział w różnych kategoriach, od motocykli/enduro, ATV/quadów, wózków bocznych, samochodów osobowych i ciężarowych po 6×6, które brały udział i wyróżniały się na różne sposoby określone przez organizację. Dla Ultra4 test ma podwójną wartość, gdyż Rajd Wrocławski jest jednym z ważnych sprawdzianów do Mistrzostw Europy w tej dyscyplinie.

Uczestnicy mają do wyboru rywalizację w kategorii Cross Country lub Extreme. Cross Country to tradycyjny rajd, który łączy wymagającą nawigację z jazdą terenową. Xtreme koncentruje się bardziej na pokonywaniu trudnego terenu, takiego jak błoto i bagna wodne, przy użyciu odpowiedniej taktyki. Obejmuje również sekcje prędkości i książkę drogową. Jednak w kategorii Extreme szczególną wagę przywiązuje się do utrzymywania wolnego i precyzyjnego tempa, w połączeniu ze zdolnościami taktycznymi zawodników.

Jest też miejsce dla grup, które chcą w pełni przeżyć wyścig i zwiedzać swoją trasę bez presji czasu. Taką możliwość daje sekcja Discovery, gdzie uczestnicy otrzymują system nawigacji GPS i mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności nawigacyjnych poprzez ćwiczenie z roadbookiem. Ci uczestnicy mogą zanurzyć się w prawdziwej atmosferze sportów motorowych, będąc częścią prawdziwej akcji, zamiast być tylko widzem.

Odpowiedzialny za organizację rajdu Alex Kovatsev będzie kontynuował pracę nad kolejnym testem, który już ma w ręku. To Balkan Offroad Rally w Rumunii na początku października.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *