Z bronią strzelecką i wagą 4 tysięcy kilogramów, jest to nowy odkryty typ dinozaura

nowy typ dinozaur Gigantyczny drapieżnik odkryty w PatagoniaA Argentynaprzedstawiający nowego karcharodontozaura, którego nazwali Miraxis Gegas (M Gigas).

W badaniu opublikowanym w prestiżowym czasopiśmie aktualna biologiaszacuje się, że ta próbka waży ok. 4 tysiące kilogramówMierzył około 11 metrów długości i zawierał czaszkę o łącznej długości półtora metra z ozdobnymi grzebieniami, wypukłościami i małymi rogami.

Może Cię zainteresować: Skamielina odkryta w Chinach, która ujawnia pochodzenie szyi żyraf

Odkrycie tego gatunku zostało opisane jako dinozaur Gigant z głupimi krótkimi ramionami, styl Tyranozaur Rex (T-Rex), chociaż są najsłynniejszymi dinozaurami z powodu tej wyjątkowej anatomii, w rzeczywistości nie są jedynymi.

Jak opisano w raporcie, skamielina zachowała prawie kompletny przód i czaszkę, co pozwoliło ustalić, że ta rozbieżna anatomia wyewoluowała niezależnie w różnych rodach małych spokrewnionych dinozaurów, takich jak T-Rex s M Gigas.

John CanalA paleontolog Główny autor badania stwierdził, że M Gigas Żył między 90 a 100 milionami lat temu na tym, co jest teraz Argentyna Wyginął około 20 milionów lat temu Rex będzie chodzić dalej Ziemia.

„Ten niezwykły stopień bliskości dostarcza dowodów na to, że redukcja kończyn przednich została aktywnie wybrana w wielu liniach dużych drapieżnych teropodów, które ewoluował niezależnie zajmować obszar morfozy inny niż rozmiar kończyn” – opisują autorzy badania.

The badacze Poinformowali w ich badaniu, że odzyskana próbka została znaleziona w Późna formacja Huincul w okresie kredowymczyli wychodnia formacji geologicznej w prowincjach czarna Rzeka s Neuken Z Argentyna.

„Uściski M Gigas Byli zaskakująco muskularni, co oznaczało, że byli czymś więcej niż tylko niezręczną imprezą. Jedną z możliwości jest to, że ramiona pomogły podnieść zwierzę z pozycji leżącej do pozycji stojącej. Innym jest to, że pomogli w kojarzeniu się i być może trochę pokazali miłość dla pary.” paleontologA John Canal.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.