Z Coahuila do Polski młodzi pojadą, aby wziąć udział w strzeleckich mistrzostwach świata

podrzędny 9-15 sierpnia odbędą się we Wrocławiu Młodzieżowy Puchar Świata w strzelectwie 2021, 6 młodzieży z Coahuila, oni mają Sklasyfikowany do reprezentowania Meksyku W tej dyscyplinie przyczynił się do tego największy w swojej historii podmiot, choć w kraju ukształtowali się już sportowcy o światowej sławie.

Angel Ramirez Caballero, trener drużyny w SaltilloNapisano raport Zawodnicy wyjadą 6 sierpnia do celu, Co najmniej 30 krajów zmierzy się ze sobą i przygotuje codziennie po zwycięstwie obywateli, aby odegrać najlepszą rolę dla kraju.

Jednak zasoby są nieliczne, a koszty wysokie, Każdy z tych młodych ludzi musi wydać na podróż co najmniej 80 000 pesos, który zawiera plik Lot, zakwaterowanie i rejestracja na wystawę oraz testy na Covid-19, co oznacza łącznie blisko 500 tys. pesos.

Rozpocznij zbiórkę pieniędzy między rodziną a przyjaciółmi

Z tego powodu i aby zrealizować swoje marzenie, sportowcy rozpoczęli zbiórkę pieniędzy wśród krewnych i znajomych, aby zebrać wystarczającą ilość na podróże, niezależnie od wsparcia, jakie liczyli na otrzymanie od władz publicznych, które nie zostało jeszcze określone.

ten Coahuila Sports Institute będzie w pełni wspierać trenerów, podczas gdy Rada Miasta Saltillo Zobowiązała się do wsparcia finansowego, mimo że się nie zmaterializowała, „Czekamy, aż pieniądze wypłyną, abyśmy mogli dokonywać płatności, kupować loty itp.”

Zeszłoroczne Igrzyska Narodowe Krajowy Komitet Kultury Fizycznej i Sportu (Konadi), który znajdował się teraz w Monterrey, Nuevo Leon; „Tam, gdzie poszło nam bardzo dobrze, zdobyliśmy pierwsze miejsce w krajowej medalowej tabeli strzeleckiej, co nigdy nie miało miejsca w Coahuila, a on też był faworytem drużyny jadącej do Polski, są to chłopcy w wieku 16-20 lat”.

dzieci Gadiel Gonzalez Rocha, Celine Rodriguez Riojas, Diego Purbola i Angela Ruiz, Zostały wybrane z Saltillo, a także Dwóch młodych mężczyzn w Monclova, Sebastian Garcia i Daphne Quintero. Wszyscy wykonali swoją część pracy i przygotowywali ją od lat, więc teraz są podekscytowani, ale także zaangażowani w możliwość promowania sportu, który kochają.

„Obecnie pracujemy nad podwójną sesją: zaczynają rano, wracają do domu i jedzą, wracają po południu, a odpoczywają tylko w niedzielę” – wyjaśnia jego trener, dodając, że Al Ittihad już zarejestrował drużynę. Zapłata została zrealizowana, a niezbędne środki wdrożone, ale z powodu pandemii skrócono terminy, co dało im bardzo mały margines czasu i musieliby zapłacić karę za to, że się z niej nie mieli.

– Potrzebujemy wsparcia, ale dalej trenujemy. Mówię bramkarzom, żeby się tym nie martwili, dbają o swoją pracę na boisku, chociaż my też wyraźnie się poruszamy.

Trener mistrzów pochodzi z Guadalajara

z Guadalajara, Ramirez Caballero Już przeszkolony dla 7 lat dla sportowców w Coahuila Z dobrymi wynikami zdobył już kilka mistrzostw świata z Jose Elizondo, który zdobył pierwsze miejsce dla drużyn w Rosario w Argentynie; i w 2018 Pojechał do Madrytu z młodą kobietą, która zdobyła srebrny medal i Sebastianem Garcią z Monclova, który wygrał Puchar Świata Juniorów, a także pobił rekord świata w kategorii mieszanej.

Gadiel: Stałe przygotowanie fizyczne i psychiczne

po zsynchronizowaniu z Igrzyska Olimpijskie, Zasoby skupiają się na tym pokazie i dlatego był to trudny rok dla strzelców, ale nie zniechęcaj się: Gadiel Gonzalez ma 16 lat i uprawia ten sport od 5 lat, co uwielbia, ponieważ daje mu specjalne przygotowanie psychiczne i fizyczne za dobrą rolę.

„Podoba mi się, że zawsze musisz sprawdzać swój sprzęt, ponieważ jeśli coś zawiedzie, może cię to bardzo zranić podczas rywalizacji, a wszystko, co musisz zrobić mentalnie podczas rywalizacji, na przykład nie rozpraszać się, a także być precyzyjnym, co musisz zrobić czas strzelania”

Ponadto pomogło mu to poprawić jego osobiste nawyki, takie jak zdrowa dieta i wystarczająco dużo snu, aby móc wykonywać; Obecnie studiuje trzeci semestr liceum w Instituto Tecnológico y de Estudios Superiores de Monterrey, gdzie dodaje, że „Byli bardzo otwarci, jeśli chodzi o oferowanie niektórych zajęć”.

Oprócz swojej pasji Celine chce studiować medycynę

Celine Rodriguez ma 17 lat i ma nadzieję na rozpoczęcie zawodu lekarza Że na razie przestał całkowicie poświęcać się tej dyscyplinie strzeleckiej, która jest kolejnym obszarem jego zainteresowań.

„Miałem iść na studia, skończyłem już liceum w Ateneo Fuente i odkąd byliśmy na wakacjach nie mam teraz żadnych problemów z treningiem” – wyjaśnia.

Dla niej łucznictwo to praktycznie całe życie i uwielbia je, ponieważ „To sport, w którym zawsze możesz się poprawić”; Brała udział w wielu konkursach krajowych, gdzie była już mistrzynią.

Podkreśla, że ​​trening nie jest poświęceniem, ale ma również pełne wsparcie jego rodziny, zwłaszcza rodziców, a nawet w jego przypadku pandemia zagrała na jego korzyść, dając mu czas na dostosowanie lekcji online do treningu.

W tej chwili młodzi ludzie skupiają się na gotowości, ale mają nadzieję, że problem ekonomiczny nie powstrzyma ich marzeń, dlatego nadal nalegają przy wsparciu rodziny, aby zdobyć środki i wyjechać do Polski.

Kim jest Mam nadzieję, że ich wspierasz Mogą to zrobić na numer konta 4152313630946924, z BBVA, w imieniu Olga Rosales lub zadzwoń 844622 6212, z Elizabeth Rocha Aguilon, matką Gadiela.

AARP

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *