Z Żołnierzem Robertem w polskim mieście Białymstoku, które reguluje armię

Powiązane wiadomości

Rozmowy w sklepach monopolowych o tym, co stanie się z imigrantami, i wielkie billboardy szkół wojskowych otwierające główne ulice miasta. Łatwo też zobaczyć chodzących graczy. Albo nawet paramilitarne. Bialystock opady sniegu, rzadko mieszka w centrum i, z Miasto, liczące 300 000 mieszkańców, ma dwie największe bazy wojskowe; To jest 40 km od granicy Białoruś, W głównym nerwowym centrum kryzysu migracyjnego.

Tam armia przygotowuje się do udzielenia wsparcia. Podobnie jak Robert uczęszcza do EL ESPAÑOL przy bramach koszar. Mówi, że są „strażnikami obywatelskimi” i „wspierają straż graniczną”. Innymi słowy, udają się tam, by z miłością repatriować imigrantów.

Był jednym z wielu, którzy opuścili rzadkie miasto Białystok. To nic nowego. Tak nie było ani teraz, ani kilka lat temu. Położona w jednym z najzimniejszych regionów Polski A jego wróg jest kilka kilometrów od granicy z Białorusią Wojewoda Podlaskiego Nazwa nadana województwu w Polsce–; Województwo rządzone przez skrajnie prawicową partię Prawo i Sprawiedliwość, należące do tej samej partii Andrzeja Dudę, Prezydent kraju.

Duda, który od sierpnia 2015 roku jest szefem polskiej administracji, stał się jednym z najbardziej kontrowersyjnych polityków w UE. Z bezwstydnym rasizmem LGTBI (które publicznie oskarża swoich członków o „chorobę”) i antyeuropejskie, Polska jest krajem, który codziennie płaci Brukseli grzywny za złe praktyki w kwestiach społecznych, takich jak wolność prasy. Warta miliona euro.

„Celem Dudy jest zniszczenie UE”, Źródła Ambasady Hiszpanii Warszawa Posiada dużą wiedzę na temat polityki wewnętrznej i zagranicznej kraju. „Jedyne, co interesuje Polskę w planie generalnym, to jej pieniądze, wasze dotacje.

Reklama w szkole wojskowej.

Izrael Merynos

hiszpański

Ta ostatnia pochodzi z silnych relacji Warszawa Jest z Waszyngton. Będąc jego historycznym sojusznikiem Wschodnia Europa, Polska odrzuca interwencję Yin Frontex, Europejskiej Organizacji Bezpieczeństwa Granic, aby szukać pomocy bezpośrednio NATO „Duda chce, aby wojska USA stacjonowały na krawędzi. To jeszcze bardziej poprawi Twoje relacje z nimi i pogłębi Twoją wewnętrzną strategię kampanii. Prawo i Sprawiedliwość to skrajnie prawicowa partia polityczna, która żyje poza obrazem policji i wojska ”- kontynuowały głosy dyplomatyczne.

Bezpieczeństwo dla Prezydenta

Tymczasem poparcie Bialistocku dla planów Dudy jest przytłaczające. Poza jedną lub dwiema niezależnymi gazetami, sieć medialna chroni prezydenta, który zainwestował tak dużo czasu i pieniędzy w zakup czołowych gazet w kraju.

Poprzez rząd skrajnie prawicowego lidera, polskiego państwowego koncernu naftowego Orlan Do tej pory zakupił w tym roku ponad 20 gazet ogólnopolskich i regionalnych. Jeden z najważniejszych zakupów zespołu komunikacji Polska prasa -Police odpowiednik Prisy lub Vosento, wiodącego wydawcy w kraju i właściciela niektórych mediów szeroko rozpowszechnionych zarówno w języku angielskim, jak i Bolsky.

Ta akcja medialna nie pozwoliła dziennikarzom przeciwstawić się rządowi. Są tacy, którzy są jak redaktorzy La Gazeta Wyborcza – Po hiszpańsku „gazeta wyborcza” – jakby żyli w dyktatorskim reżimie, żyli w stanie ciągłej paranoi, komunikowali się tylko bezpiecznymi kanałami i nie chcieli udostępniać więcej informacji o swojej tożsamości.

W tej sytuacji Duda ma szeroki rękaw, żeby poradzić sobie z tym, jak chciałem, z kryzysem granicznym. Poparcie w Polsce jest ogromne, aw małym, konserwatywnym i zmilitaryzowanym mieście, jakim jest Białystok, wręcz przytłaczające.

Nawiasem mówiąc, spacer z jego stacji do centrum jest druzgocący. Gdy po jednej stronie ulicy powstają ogromne budynki – w Polsce powstaje nowa bańka mieszkaniowa dzięki funduszom europejskim – domy spadają po drugiej. Policja otoczyła kordonem kilka ulic, które są po kolana w błocie i gruzach. Widzisz żołnierzy chodzących, jedzących kanapki z polską kiełbasą, a żaden z mieszkańców nie patrzy na nich. Jak ciągły stan strachu imigrantów Białoruski był już tutaj normalny. Znormalizowano również fakt, że od 1940 r. w centrum miasta znajduje się w pełni funkcjonujące więzienie wojskowe.

Baza wojskowa.

Baza wojskowa.

Izrael Merynos

hiszpański

Patrząc na billboardy i graffiti w Białymstoku, młodzi ludzie mają sens, że nie ma tu zbyt wielu sklepów. Z PKB Na osobę 10 000 euro rocznie (Na tym samym poziomie co kraje takie jak Rumunia czy Bułgaria), Dzieci mogą mieć tylko dwa płonące gwoździe: Bądź wojownikami Zagilonia Słynna lokalna drużyna piłkarska – lub wojsko. Dominic zdecydował się drugi.

Nie jest to obowiązkowe, ale bezwłosy młodzieniec uczęszcza na zajęcia w wojsku przebrany za żołnierza. Robisz to z dumą i polecasz sklep, w którym go kupiłeś. Nie mogąc iść, uśmiecha się zapytany o granicę. „Jestem studentem”, Obiecuje spuścić cukier z oczu.

Za kilka lat będzie szczęśliwy, jeśli jego miejsce pracy i zamieszkania zmieni się na ulicę Kawaleria. Po długim spacerze po dogodnych dzielnicach i dzielnicach architektury sowieckiej dotrzesz tam. Niedaleko od wszystkiego oprócz lotniska znajduje się prowincjonalna junta wojskowa. Jest ogromny, ma dużo detali i wiele specjalistycznych dziedzin. Po wielu zwrotach akcji, negatywnych reakcjach i pozorach rozpaczy widać, że nikt tam nie będzie mówić, a tym bardziej po angielsku. Ktoś w oddali patrzy na telefon i ostrzega. Prasa nie została dobrze przyjęta. Na arenie międzynarodowej jest jeszcze mniej takich, które nie są kontrolowane przez firmę naftową Arlan.

Obóz Straży Granicznej może być najgorętszym miejscem w mieście. Atmosfera w nim jest gęsta jak chmura metanu, bez względu na to, jak bardzo zależy na przejrzystości – mają nawet rzecznika prasowego, nawet jeśli zdecyduje się nie pojawiać w mediach. To tutaj żołnierze idący na granicę szykują się i śpią.

Na jego progu, poza całkowicie pokrytym ubraniem wojskowym Cebudo – pamiętamy, że temperatura w tym mieście jest lodowata – stoi grupa polskich mediów należących do silnej grupy amerykańskiej. Po nawiązaniu bezpośredniego linku reporter żegna się z przemówieniem „powodzenia”.

Przypadkowo Robert mija bramę koszar. Jest inżynierem po sześćdziesiątce, który mówi, że jest członkiem Policji Patriotycznej: „Jesteśmy policją cywilną. Wspieramy naszą armię na granicy.

Izrael Merynos

hiszpański

W stagnacyjnym angielskim opisuje siebie jako część pewnego rodzaju grupy górskiej Chłopcy są harcerzami. Z grupy bezwarunkowo „udzielają wsparcia” armii stacjonującej na granicy z Białorusią. Upewnia się, że w jego grupie są również nieletni.

– W Polsce nie ma przypadków terroryzmu, ale zachowujemy się tak, jakbyśmy nie byli. Najpierw Polacy – kontynuuje, odkładając sprzęt, z napisem w języku polskim i wielką torbą wojskową. Mam zamiar wspierać i bronić misji wojska na granicy.

Wyjaśnia, że ​​nie mogą tam pojechać, nawet jeśli Robert unika pytań, które chcą wyjaśnić, co robią, zwłaszcza na granicy, ale zwykle jest ze swoją grupą w okolicy: „Nie jesteśmy nacjonalistami. Jesteśmy patriotami. Naszym zadaniem jest ochrona demokracji.

Kiedy krytykujesz reżim ŁukaszenkaPrezydent Białorusi chwali zalety swojego szefa Dutta za bycie dyktatorem i ograniczanie wolności prasy. Mówi, że zgadza się z rządem i partią. Powiedziawszy to, przewraca oczami z paranoi i szaleństwa, jakby chciał potwierdzić, że ankieterzy nie są szpiegami płacy Putina.

Po przemówieniu Robert ponownie założył torbę na plecy i obiecał „wyjść”. Nie powiedział gdzie, ale poszedł do granicy.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *